Ahmet Davutoğlu Hakan Fidan ses kaydı izle - dinle 27 Mart (Haramzadeler)

Haramzadeler'den sonra ortaya çıkan başka bir grup Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğu iddia edilen iki kişinin ulusal güvenlikle ilgili görüşmesinin ortam kayıtlarını yayınladı.

27 Mart 2014 Perşembe 13:52
Ahmet Davutoğlu Hakan Fidan ses kaydı izle - dinle 27 Mart (Haramzadeler)
İnternete sızdırılan son ses kaydı, diğer ses kayıtlarını unutturacak boyutta. Öyle ki bu defa hedefte devletin kendisi var. Ulusal güvenlik meselelerinin konuşulduğu toplantı ortam dinlemesiyle kaydedilmiş.  
 
Bugüne kadar internete sızdırılan ses kayıtları Haramzadeler ve Başçalan isimli twitter hesaplarında yayınlandı. Ancak son ses kaydı youtube'da Seçim Güdümü isimli kullanıcı tarafından paylaşıldı. 
 
İlk kez devletin zirvesindeki isimlerin çok gizli toplantısına ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı sızdırıldı. 
 
Ortam dinlemesiyle kaydedildiği tahmin edilen kayıtta Türkiye'nin Suriye politikasının konuşulduğu çok gizli içerikler var. Milli güvenlik meselesinin görüşüldüğü o zirvede Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Gürler ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ferudun Sinirlioğlu'nun olduğu iddia ediliyor. 
 
SKANDAL DİNLEME
 
Suriye krizinin masaya yatırıldığı toplantıda konuşulan senaryolar bir tarafa devletin en üst mevkiisinde görev yapan bu 4 ismin gizli toplantısının dinlenmesi bile başlı başına bir skandal olarak gösteriliyor. 
 
Bugüne kadar yayınlanan ses kayıtlarında belirli kişilere ait iddialar vardı. Ancak bu defa devlet politikasının şekillendirildiği bir toplantıya ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı sızdırıldı. 
 
Kayıtlarda bu ülkenin istihbarat teşkilatının 1 numarasının, Dışişleri Bakanı'nın ve Genelkurmay 2. Başkanı'nın Suriye planıyla ilgili ifadeler var. 
 

    Yorumlar

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv