Başbakan Erdoğan ses kaydı -youtube harazadeler- video izle

Erdoğan ses kaydı dinle - izle.B aşbakan Erdoğan ve Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen telefon görüşmesi bir anda sosyal medyada olay oldu. Türkiye gündemine bomba gibi düşen ses kaydı hakkında Başbakan Erdoğan'ın bugün AKP Grup Toplantısı'nda açıklama yapması bekleniyor.

26 Şubat 2014 Çarşamba 09:34
Başbakan Erdoğan ses kaydı -youtube harazadeler- video izle
Son aylarda Haramzedeler adlı grubun Başbakan Erdoğan ile ilgili ses kayıtlarını youtube’dan yayınlamasıyla dinleme süreci başlamıştı. Erdoğan dinlemelerle ilgili talimatını vermiş ve MİT Kanunu’nda değişikliğe gidilmişti. Herkes daha ses kaydı çıkmaz derken dün gece YouTube aracılığıyla Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kaydı bir anda sosyal medyada patladı. Herkes videoyu izliyor ve paylaşıyordu. Bunun üzerinde TV kanalları da yayınlarını keserek Erdoğan ile oğlu arasındaki görüşmenin gerçek olup olmadığını tartışmaya başladı. Yayınlandığı andan itibaren gündeme bomba gibi düşen ses kaydı ile ilgili Başbabakan Erdoğan’ın açıklamalarını herkes merakla bekliyor. Erdoğan’ın bugünkü AKP Grup Toplantısı’nda konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor. 

Başbakanlık kaydı yalanladı
Dün gece Ankara’da adeta ışıklar sönmedi. Hem Başbakanlık hem AKP’liler konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gece saatlerinde CHP, ‘Acil’ olarak MYK toplantısı düzenledi. Ses kaydının yayınlanmasının üzerinden bir saat geçtikten sonra Başbakan’lıktan ilk açıklama geldi. Başbakanlık ses kayıtlarının bir komplo olduğunu ve kesinlikle doğru olmadığını açıkladı. 

CHP : Ses kaydının arkasındayız
Muhalefet partisi CHP’de de ses kaydının ardından büyük bir hareketlilik oluştu. Geçe saat 22.30’da toplanan CHP’liler ses kaydını değerlendirdikten sonra bir açıklama yaptı. CHP Basın Sözcüsü Haluk Koç, “İktidar meşruiyetini yitirmiştir. Ses kaydının doğruluğu kesindir. Ses kaydının arkasındayız” şeklinde açıklama yaptı. 

Abdüllatif Şener: Kesinlikle Erdoğan’ın sesi!
Eski Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Başbakanı yakından tanıdığını ve birçok kez kendisiyle telefon görüşmesi yaptığını söylemesinin ardından şöyle konuştu: 
“Başbakanla oldukça uzun bir mesai geçirdim. Kendisini iyi tanırım. Telefonda verdiği tepkiler, tonlama ve vurgulamalar kesinlikle Başbakan Erdoğan’a ait.” Dedi. 

TÜBİTAK’tan Erdoğan’a ve bakanlara dinlenemeyen telefon!
Başbakanlık tarafından hafta başında bakanların özel kalemlerine teslim edilen telefonların MİLCEP-K1'den daha hızlı ve kullanışlı olduğu öğrenildi.
Daha önce üretilen MİLCEP-K1'den daha hızlı ve kullanışlı dinlenemeyen cep telefonları Başbakanlık tarafından bakanların özel kalemlerine gönderildi. Önümüzdeki günlerde bakanların kullanmaya başlayacağı cep telefonları stratejik bilgilerin cep telefonlarıyla güvenli aktarımını sağlıyor. Cihaz, donanım ve yazılımı yerli olduğu için ‘milli' nitelik taşıyor

Çok daha hızlı
Daha önce TÜBİTAK'ın ürettiği ve bazı bakanlara gönderdiği MİLCEP-K1'den şikayet eden bakanlar yeni telefonu önümüzdeki günlerde kullanmaya başlayacak. MİLCEP-K1'den daha kullanışlı olan telefonların tasarımı BlackBerry'lere benziyor. Kapasitesi ve batarya süresi arttırılan telefonların ekranları da daha geniş tasarlandı.
 
Türkiye kriptolu cep telefonu üreten 6 NATO ülkesinden biri. TÜBİTAK'ın ürettiği telefon, iki kişinin yaptığı cep telefonu konuşmasını kripto sayesinde üçüncü kişilerin anlayamayacağı bir formata dönüştürüyor. Kriptolu cep telefonu, ses ve verileri şifreleyerek güvenlik sağlıyor. Bakanların kullanacağı yeni telefonlar MİLCEP-K1'in ardından geliştirildi.
 
Cep telefonuna ilk sahip olan bakanlardan biri de TÜBİTAK'ın bağlı olduğu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın başındaki isim Nihat Ergün oldu. Hafta içinde özel kalemine teslim edilen kriptolu telefonu kullanmaya başlayan Ergün, TÜBİTAK'ın telefonlarını da ilk açıklayan isimdi. Devlet için üretilen MİLCEP-K1'lerin bazı üst düzey kamu görevlilerine verildiğini duyuran Ergün, açıklamasında şunları söylemişti: "Kamuda kriptolu sabit telefonlar kullanılıyor, cep telefonu da az miktarda. Piyasaya da çıkarabiliriz. Yazılımı ve donanımı ona göre kurgulanır ve piyasada kullanılabilecek."

Kriptolu cihazlar nasıl çalışıyor
• Matematiksel bilgiler ses kanalından değil, GSM şebekesinin veri kanalından diğer cihaza aktarılıyor.
• Aktarılan cihazdaki kripto anahtarı, bu matematiksel verileri tekrar sese dönüştürüyor. 

Dün gece olayın sıcaklığıyla Başbakanlıktan yapılan açıklamada ise ses kayıtları, "ahlaksızca bir montaj ürünü" olarak değerlendirilmişti.
 
Erdoğan'ın bugün ses kayıtları için önce dublaj sonra montaj demesi ise kafaları karıştırdı. Çünkü dublaj ile montaj arasında çok fark var. Montaj sesler Erdoğan ve oğluna ait fakat parçalar birleştirilmiş anlamına geliyor. Dublaj ise sesler Erdoğan ve oğluna ait değil, başkaları tarafından seslendirilmiş ve taklit yapılmış manasına geliyor.
Başbakan bunun yanısıra çok yakında Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile ilgili benzer bir montaj üretip yayınlayacaklarını da konuşmasında dile getirdi. 
 
İşte Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları:
 
Çok değerli vekil arkadaşlarım çok değerli misafirler hanfendiler beyefendiler. Sizleri en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum. Grup toplantımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Toplantımıza katılan tüm misafirlerimize de hoşgeldiniz diyor heyecanınızdan dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum.
Değerli vekil arkadaşlarım yarın yani 26 şubatta Hocalı katliamının üzerinden 22 yıl geçmiş olacak. Ermenistan kuvvetleri Karabağ'da insanlık dışı katliamlara imza attılar. Bu katliamların en büyüğü Hocalı'da yaşandı. 106 kadın 83 çocuk 612 kişi şehit edildi. Karabağ'da Hocalı'da yaşanan katliamda hayatını kaybedenler Azerbaycanın olduğu kadar bizim de evlatlarımızdır. Azeri kardeşlerimizin yaşadığı acıyı yüreklerimizde yaşıyoruz.  İstanbul'da Hocalıyı protesto edenlerin ırkçı sloganlar atmalarını esefle kınıyorum. Kan kanla temizlenemez ırkçılığın panzehiri de ıkrçılık değildir. Irkçı girişim ve söylemlerden herkesin sakınması gerekir. 
 
 

    Yorumlar

banner139
Arşiv

dikey reklam -->