Donald Trump'tan Türkiye'ye gözdağı

Trump, Türkiye'ye ilişkin yaptığı son paylaşımda, 'Daha önce güçlü bir şekilde ifade ettim, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahvederim'. Trump'ın Twitter tehdit mesajı nedir?

Donald Trump'tan Türkiye'ye gözdağı
Donald Trump'tan Türkiye'ye gözdağı Editör

Öte yandan Trump, Türkiye'ye ilişkin yaptığı son paylaşımda, "Daha önce güçlü bir şekilde ifade ettim, şimdi bir kez daha yinelemek için söylüyorum; Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahvederim ve yok ederim (Bunu daha önce yaptım)." ifadelerini kullandı.

ABD'nin DEAŞ'ın "hilafetini" yüzde 100 yok ederek, kendilerinden beklenenden fazlasını yaptığını savunan Trump, "Türkiye, Avrupa ve diğer ülkelerle (Suriye'de) yakalanan DEAŞ savaşçılarına ve ailelerine göz kulak olmalı." değerlendirmesinde bulundu.

Trump, "Şimdi bölgede bazıları çok zengin olan diğer ülkeler için kendi topraklarını koruma zamanı. ABD büyüktür." görüşünü paylaştı.

Donald Trump'ın Türkiye ile ilgili tweetlerine buradan ulaşabilirsiniz!

'Belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik' açıklaması geldi
Pentagon yetkilisi, Trump'tan Suriye'nin kuzeydoğusundan çekilme kararına ilişkin, "Belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik." dedi.
WASHINGTON (AA) - ABD Savunma Bakanı Mark Esper'in, hafta sonu ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ile Türkiye'nin muhtemel operasyonuna karşın Suriye'nin kuzeydoğusundan Amerikan askerlerini çekme kararı konusunda iletişim halinde olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtlayan, isminin açıklanmasını istemeyen bir Pentagon yetkilisi, Pentagon'un Trump'ın Suriye kararından haberdar olduğunu söyledi.

Yetkili, "Bakan Esper, hafta sonu bu konuda, Genelkurmay Başkanı Milley, Bakan Pompeo, Büyükelçi O'brien ve Başkan ile irtibat halindeydi." dedi.

ABD askerlerinin çekilmesine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan yetkili, "Belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik." ifadesini kullandı.

Trump ın Twitter tehdit mesajı nedir trump tan ekonominizi mahvederim tehdit mesajı trump tan deaş a gözdağı ABD Savunma Bakanı Mark Esper trump dan türkiye ye twitter dan tehdit Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tehdit açıklaması
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti'ne 25 00 ile ulaşın
BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti'ne 25 00 ile ulaşın
Netflix Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak
Netflix Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak