Barış Pınarı Harekatı paylaşımlarıyla terör propagandasına 21 gözaltı

Mardin'de Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettikleri' ve 'terör örgütü propagandası yaptıkları' gerekçesiyle 21 kişi gözaltına alındı.

Barış Pınarı Harekatı paylaşımlarıyla terör propagandasına 21 gözaltı
Barış Pınarı Harekatı paylaşımlarıyla terör propagandasına 21 gözaltı Editör

Alınan bilgiye göre, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı sürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince il genelinde düzenlenen operasyonda provokatif eylem hazırlığında oldukları, sosyal medyadan harekata ilişkin paylaşımlarıyla "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettikleri" ve "terör örgütü propagandası yaptıkları" gerekçesiyle 21 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

TSK birlikleri Tel Abyad tarafına geçiş yaptı
Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusuna başlatılan kara harekatı doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) birlikleri Tel Abyad tarafına geçiş yaptı.

Suriye sınır hattında bulunan beton blokların bir bölümünün kaldırılmasının ardından zırhlı araçlardan oluşan askeri konvoy, Akçakale'den Tel Abyad yönüne hareket etti. 

 

Barış Pınarı Harekatı ne zaman başladı İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi terör örgütü propagandası yapanlara ceza TSK nın açılımı nedir fıratın doğusunda ne var
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti