Marmara Denizi'nde 4,0 büyüklüğünde deprem

AFAD'tan yapılan açıklamaya göre Marmara Denizi'nde Yalova açıklarında 4,0 büyüklüğünde deprem oldu. Depremden sonra artçı depremlerin olabileceği açıklandı. Artçı deprem nedir?

Marmara Denizi'nde 4,0 büyüklüğünde deprem
Marmara Denizi'nde 4,0 büyüklüğünde deprem Editör
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, 19.52'de Marmara Denizi'nde 4,0 büyüklüğünde deprem hissedildi. 

Deprem Yalova'ya 3,71 kilometre uzaklıkta ve 10,66 kilometre derinlikte meydana geldi.

Yalova Valisi Muammer Erol, Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hasar ve olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4,0 büyüklüğündeki depremin ardından kurumlarla irtibat halinde olduklarını vurgulayarak, "İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır." dedi.

Bu arada deprem sonrasında panik yaşayan vatandaşların, evlerinden çıkarak güvenli bölgelere geldiği görüldü.

Esnaf Ömer Temel, deprem sırasında iş yerinin kapısında arkadaşlarıyla sohbet ettiğini anlatarak, "İnsanlar, 'deprem oluyor' diye bağırıp çığlık çığlığa dışarıya çıktı. Kısa süreli oldu ancak etkisini hissettik." diye konuştu.

Öte yandan Marmara Denizi'nde Yalova açıklarında 3,5 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. 

AFAD Deprem Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, saat 22.32'de Marmara Denizi'nde 3,5 büyüklüğünde meydana gelen deprem, bölgede hissedildi.

Deprem Yalova'ya 2,97 kilometre uzaklıkta ve 11,21 kilometre derinlikte meydana geldi. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı NE İŞ YAPAR Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ne iş yapar Marmara Denizi Yalova açıklarında deprem yalovadaki deprem kaç şiddetinde Yalova Valisi kim Muammer Erol kimdir
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti