Macaristan: 'Barış Pınarı Harekatı terör örgütünü hedef alıyor'

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı Devlet Sekreteri Vargha, Barış Pınarı Harekatı'nın terör örgütünü hedef aldığını söyledi. Haber detayı internetajans.com da.

Macaristan: 'Barış Pınarı Harekatı terör örgütünü hedef alıyor'
Macaristan: 'Barış Pınarı Harekatı terör örgütünü hedef alıyor' Editör
Macaristan Ulusal Meclisinde, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili bir soruya cevap veren Vargha, ''Müdahale Kürt halkına karşı değil. Ankara, Irak'ta Kürt yönetimi ile çok iyi ilişkilere sahip. Operasyon, 1984'ten beri Türkler ve Kürtlere karşı terör eylemi düzenleyen örgütü hedef alıyor. Türkiye'nin de kendi halkını koruması anlaşılır bir durum.'' dedi.
Macar yetkililer, Barış Pınarı Harekatı'na destek mesajı vermişti

Macaristan Devlet Bakanı Gergely Gulyas, harekatla ilgili, ''Türkiye kendi topraklarında ikamet eden 4 milyon mülteciyi kendi ülkesine geri ulaştırmak istiyorsa o zaman bu girişimi desteklenmeli.'' yorumunu yapmıştı.

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, AB'nin Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin yayımlamak istediği ortak deklarasyonu ülkesinin uzun süre engellediğini belirtmiş, "Türkiye'de yaklaşık 4 milyon düzensiz göçmen ve mülteci var. Türkler, onların geri dönmesi için çalışıyor." şeklinde konuşmuştu.

Macaristan Devlet Bakanı Gergely Gulyas Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı Devlet Sekreteri kim Barış Pınarı Harekatı devam edecek mi macarlardan barış pın
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti