Webrazzi Summit 2019 başladı

Webrazzi Summit 2019 yüksek katılımla başladı. Arda Kutsal'ın açılış konuşması başlayan İnternet Konferans Etkinliği tüm gün sürecek olup gelişmeleri internetajans.com'dan takip edebilirsiniz.

Webrazzi Summit 2019 başladı
Webrazzi Summit 2019 başladı Editör

1500'ün üzerinde katılımcının, 650'nin üstünde şirketin ve 200'ün üzerinde startup projesinin katıldığı Webrazzi Summit 2019 kapsamında, alanında uzman kişiler, girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya, e-ticaret, finansal servisler, girişim sermayesi, melek yatırım, online oyun, mobil uygulamaların etkilerini ve yapılan çalışmaları ele aldı.

*****

İnternet Konferans Etkinliği Arda Kutsal'ın açılış konuşması ile başladı.

*****

Konferans, Webrazzi CEO'su ve Kurucusu Arda Kutsal moderatörlüğünde İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ile "Dijital Dönüşümü Yönetmek" oturumu ile devam etti. Adnan Bali oturumda hem İş Bankası vizyonunu hem de dijital dönüşüm özelinde önemli bilgileri katılımcılarla paylaştı.

*****

Konferansta Turkcell'den Ömer Barbaros Yiş, Kurumsal İyilik: Sosyal İnovasyon oturumu ile katılımcılarla bir araya geldi.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş, "Dijitalleşme sadece giderleri azaltmak değil, topluma iyilik katmak ve sosyal inovasyon anlamında bize büyük yol açıyor. Akıl ve kalbi birleştirecek altın kelimelerden biri fedakarlık. Teknolojiyi sadece daha iyi kampanyalar yapıp, daha iyi geri dönüş almak için değil, insanın faydasına olacak şekilde geliştirmek, bizim için çok kritik." ifadelerini kullandı.

Dünyada şu an çok değişik olay ve olguların ortaya çıktığına işaret eden Yiş, çatışma, açlık, kaosun her yerde görüldüğünü söyledi.

Yiş, şu an dünyanın 27 yerinde çatışma olduğunu belirterek, sonu başı belli dünyada, çatışmaların, açlığın, kaosun çoğu yerde mevcudiyetini devam ettirdiğini anlattı.

Bu kapsamda Turkcell'in hayata geçirdiği ve sürdürdüğü projeler hakkında bilgi veren Yiş, Engelsiz Eğitim projesi kapsamında 104 okulda atölyeler kurduklarını, engelli öğrencilerin verimli vakit geçirip eğitim gördüklerini dile getirdi.

Yiş, Zeka Gücü projesine çocukların koşarak gittiklerini, burada çocukların akılla kalbi birleştirerek, bu doğrultuda yenilikler hayata geçirdiklerini söyledi.

*****

Türkiye'nin en etkili internet konferansı Webrazzi Summit 2019 Arda Kutsal moderatörlüğünde, Bahçeşehir Koleji İcra Kurucusu Başkanı Hüseyin Yücel ile söyleşisi ile hız aldı.

Söyleşide Bahçeşehir Kolejinin yurtdışında ve ülke çapında toplamda 180 bin öğrencisi olduğunu belirten Hüseyin Yücel, yeni jenerasyonun eğilimlerine dair gözlemlerini paylaştı. 80'Li yıllarda çıkan dergilerde "Bu zamanki çocuklar çok zeki" ifadesinin günümüzde de kullanıldığına dikkat çeken Yücel, anneanneler ve babaanelerin 2 yaşındaki çocukların akıllı telefon kullanımına bakarak aynı ifadeyi kullandığını söyledi.

Bu noktada çocukların akıllı telefon kullanımına bakarak zekalarını ölçemeyeceğimiz belirten Yücel,geçmişten farklı olarak ebeveynlerin, çocuklarının akademik, spor ve teknoloji gibi yatkın olduğu alanlara yönelmesini desteklediğini dile getirdi. Söyleşi esnasında şahsi yatırım: e-spor- ve e-ticaret alanındaki şahsi yatırımlarına da değinen Yücel özellikle lise son ve üniversite seviyesindeki üreticilerin start-uplarına önem verdiğini söyleyerek mail adresini paylaştı. Girişimcilerin kendisiyle doğrudan hüseyin.yucel@bahcehesir.k12.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçebileceğini söyleyen yücel yatırım yapmaya açık olduklarını da yineledi. 

*****

Hüseyin Yücel söyleşisinden sonra yine Arda Kutsal'ın moderatörlüğünde Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın 6 ayda 1 milyon market siparişi oturumunda "Banabi" nin kısa zaman da yakaladığı başarıyı ve Kutsal'ın sorularını cevapladı.

******

Etkinlik, Mustafa Say ile Söyleşi, Rina Onur Şirinoğlu moderatörlüğünde $100M+ girişimler yaratmak, Cem Soysal ile Yeni Nesil Yatırım Şirketi, Filiz Yavuz Diren'le Birlikte Dijitale, Mike Lemberger ile Building The Future of Payments, Rina Onur Şirinoğlu moderatörlüğünde Fireside chat with 500 Startups CEO Christine Tsai oturumları ile devam etti. 

*****

Türkiye'nin en büyük Webrazzi İnternet Konferans Etkinliği öğleden sonrada yerli yabancı farklı oturum ve etkinliklerle devam etti, etkinlik detaylarını https://webrazzi.com/ adresinden de takip edebilirsiniz.

 

Not: Öğleden sonra Webrazzi Summit içinde yer alan ve yıllar içerisinde markalaşan Webrazzi Arena girişimcilik yarışması ve sınırlı sayıda girişimcinin yer alabilme fırsatı yakaladığı Startup Lounge fuaye alanı ile beş oturumda ilerleyen konferans genç girişimcilerin değişen ve dönüşen teknolojik gelişimleri yakından gözlemleme imkanı sundu. Bu senenin kazananları Lagom.ai girişimi oldu. 

webrazzi summit 2019 ne zaman webrazzi summit 2019 bitti mi webrazzi summit 2019 konuşmacıları kimler webrazzi summit 2019 katılım ücreti ne kadar
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti