Rafting sezonu Melen Çayı'nda açıldı

Düzce'nin Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayı Türkiye'nin en önemli rafting parkurlarından biri. Yoğun yağışlar sonrası Çay'ın debisinin istenen seviyeye gelmesiyle rafting sezonu da açılmış oldu.

Rafting sezonu Melen Çayı'nda açıldı
Rafting sezonu Melen Çayı'nda açıldı Editör
DÜZCE (AA) - Rafting Düzce İl Temsilcisi Birol Tepe'nin yaptığı açıklamaya göre, Melen Çayı'nın debisinin istedikleri seviyeye ulaştığını belirterek, rafting sezonunu açtıklarını söyledi. 

Yeni sezonun raftingseverlere ve ilçede rafting işletmecilerine hayırlı olması temennisinde bulunan Tepe, "Yılın ilk ayı ile 6. ayı arasındaki bölümü ilk sezon ile adlandırıyoruz. Suyumuzun debisi oldukça iyi. Bölgede tur düzenleyen işletmecilerimize başarılar diliyorum. Bu bölümde inşallah kazasız turlar nasip olur. " şeklinde konuştu. 

"Hedef 300 bin"

Kar suları eridikçe çayın debisinin arttığını dile getiren Tepe, şunları kaydetti:

"Geçen yıl ilk etapta 80 bin hedef koymuştuk fakat 150 bin raftingsevere ev sahipliği yaptık. Orta Doğu, Arap misafirlerimiz burayı keşfetmeye başladı. Şimdiden 200 bin turist yer ayırtmış şekilde. Buna bağlı olarak yerli turistlerle birlikte hedef 300 bin raftingsever. Bu yıl Melen Çayı bizim düşüncemize göre 300 bin macerasevere ev sahipliği yapacak."  

Daha sonra Tepe'nin rehberliğini yaptığı grup, özel kıyafetlerini giyerek Melen Çayı'nda sezonun ilk rafting turunu gerçekleştirdi.

Düzce'nin Cumayeri ilçesi nerede nerede rafting yapılır Melen Çayı nerede Rafting Düzce İl Temsilcisi kim düzcede rafting keyfi rafting sezonu ne zaman
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti