Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu'nda parkur rekoru kırıldı

10 kilometrelik koşuda birincilikleri erkeklerde Kenyalı Sang Benard Cheruiyot, kadınlarda da aynı ülkeden Daisy Jeptoo Kimeli, parkur rekoru kırdı haberi internetajans.com da.

Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu'nda parkur rekoru kırıldı
Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu'nda parkur rekoru kırıldı Editör
Bu yıl 11'incisi düzenlenen Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu'nda erkekler ve kadınlarda Kenyalı sporcular birincilikleri parkur rekoru kırarak kazandı.

Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen organizasyon, Türk ve yurt dışından gelen 1150 sporcunun katılımıyla, 10 kilometrelik parkurda düzenlendi.

Belediyenin Kazlıçeşme'deki başkanlık binası önünden başlayan yarışta erkeklerde Kenyalı Sang Benard Cheruiyot, 28 dakika 52 saniyeyle, kadınlarda da aynı ülkeden Daisy Jeptoo Kimeli, 32 dakika 55 saniyeyle parkur rekoru kırarak ilk sırayı aldı.

Organizasyonda erkekler ve kadınlarda ilk üçe giren sporcular ve dereceleri şöyle:

Erkekler:

1- Sang Benard Cheruiyot (Kenya) 28.52

2- Sintayehu Dinksa Jena (Etiyopya) 28.56

3- Edwin Nyandusi Mokua (Kenya) 29.06

Kadınlar:

1- Daisy Jeptoo Kimeli (Kenya) (32.55)

2- Emmaculate Jebet (Kenya) (33.01)

3- Biruk Konjit Tilahun (Etiyopya) (34.48)

Bu arada, Türk sporcular arasında en iyi dereceleri kadınlarda 4. sırayı alan Sebahat Akpınar (35.37) ile, erkeklerde 9. olan Alper Demir (30.08) elde etti. 

Organizasyonda dereceye girenlere altın, gümüş ve bronz madalyaları Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ve diğer yetkililer tarafından verildi. 

Bu arada, 93 yaşındaki Safder Kartoğlu'nun da katıldığı organizasyon için alınan 25 liralık kayıt ücretlerinin tamamının Türk Kızılay'a bağışlandığı belirtildi. 

Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu tarihi Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu dereceleri Zeytinburnu Belediye Başkanı kim Sang Benard Cheruiyot dan parkur rekoru 10 km cumhuriyet koşusu nerede yapılacak Daisy Jeptoo Kimeli rekor
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti