ABD Başkanı Donald Trump: Bana kötü davranıyorlar

ABD Başkanı Donald Trump, ailesinin ve kendisinin ikametgahlarının artık New York yerine Florida olacağını ve kötü davranıldığını açıkladı haberi internetajans.com da.

ABD Başkanı Donald Trump: Bana kötü davranıyorlar
ABD Başkanı Donald Trump: Bana kötü davranıyorlar Editör
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Washington'daki Beyaz Saray'da bir 5 yıl daha kalmayı umduğunu vurgulayarak;
"Ancak ailem ve ben ikametgahımızı Florida'nın Palm Beach kenti yapacağız. New York'a ve halkına çok değer veriyorum, vereceğim de ancak her yıl şehre, eyalete ve yerel yönetimlere milyonlarca dolar vergi vermeme rağmen hem şehrin hem de eyaletin siyasi liderleri tarafından kötü davranılıyorum." ifadesini kullandı. 

Bu adımının verilebilecek en doğru karar olduğunu vurgulayan Trump, "Başkan olarak, New York'a ve New York'un muhteşem halkına yardım etmek için her zaman buradayız. Onların yeri kalbimde hep çok özel kalacak." mesajını verdi.

Trump'ın ikametgah adresi hep doğduğu kent New York olmuştu.

Amerikan New York Times gazetesi Trump çiftinin eylül ayının sonunda dilekçe vererek ikametgahlarını Florida'ya aldırdığını yazmıştı.

Donald Trump'ın kısa hayat hikayesi

70 yaşındaki ünlü Amerikalı iş adamı Donald Trump daha önce 2000'de yapılan seçimlerde Reform Partisi'nden başkan adayı olmuş fakat bir süre sonra adaylıktan çekilmişti.

Sonrasında Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı oldu, ve ABD'nin 45. başkanı seçildi. Görevi 20 Ocak 2017'de Barack Obama'dan devr alan Trump, çok zorlu bir seçim yarışının ardından belki de ABD tarihinin en büyük seçim sürprizine imza atmış oldu.

Donald Trump, Forbes dergisinin "Dünyanın En Zengin 400 İnsanı" listesinde de yer alıyor.

Dergiye göre Trump'ın serveti yaklaşık 3 milyar 700 milyon dolar. Trump ise bu rakamın 10 milyar dolar olduğunu iddia ediyor.

 

donald trump nerede doğdu Donald Trump ın ikametgahı nerede neresi Donald Trump florida da mı new york da mı kalıyor donald trump ın hayat hikayesi Donald Trump abd nin kaçıncı başkanı
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti