Çin uzaya uzaktan algılama uydusu Cilin 102A'yı gönderdi

Global Times gazetesinin haberine göre, Çin, uzaktan algılama uydusu 'Cilin 102A'yı Kuaycou 1A roketiyle uzaya fırlattı haberinin detayını internetajans.com da okuyabilirsiniz.

Çin uzaya uzaktan algılama uydusu Cilin 102A'yı gönderdi
Çin uzaya uzaktan algılama uydusu Cilin 102A'yı gönderdi Editör
Çin Komünist Partisinin resmi yayın organlarından Global Times gazetesinin haberine göre, Cilin 102A uydusu, katı yakıtlı Kuaycou 1A roketiyle ülkenin kuzeybatısındaki Ciuçüen Uydu Fırlatma Merkezi'nden uzaya gönderildi. 

Çangguan Uydu Teknolojileri Limited Şirketince geliştirilen Cilin 102A'nın, yüksek çözünürlüklü görüntü alma ve yüksek hızda veri transferi yapma özelliği bulunuyor.

Uydu, yörüngeye girmesinin ardından tarım, ormancılık ve doğal kaynaklar ile çevre ve sanayi alanlarında hizmet verecek.

ABD ve Rusya'dan sonra dahil olduğu "uzay yarışında", son dönemdeki hızlı gelişimiyle öne çıkan Çin, uzaktan algılama uyduları, küresel konumlandırma ve gözlem uyduları, yörüngede daimi uzay istasyonu inşası, Ay çalışmaları, Mars ve Jüpiter’i keşif gibi iddialı projeleriyle 2045’te "uzayın lideri" olmayı hedefliyor.

Cilin 102A uydusu kimin Cilin 102A ne zaman fırlatıldı Cilin 102A hangi ülkenin uydusu Çangguan Uydu Teknolojileri Limited Şirketi uzayın lideri kim oldu Çin Komünist Partisi
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti