Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'nin 36. yıl dönümünü tebrik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 36. yıl dönümünü kutlama mesajını sosyal medya hesabından paylaştı haberi internetajans da.

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'nin 36. yıl dönümünü tebrik etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'nin 36. yıl dönümünü tebrik etti Editör
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'nin kuruluş yıl dönümüne ilişkin Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 36. yıl dönümünü tebrik ediyor, bağımsızlık mücadelesinin aziz şehitlerini ve kahraman gazilerini hürmetle yad ediyorum. Anavatan ve garantör ülke olarak, milli davamız Kıbrıs'ın ve Kıbrıs Türkü'nün yanında yer almaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Kıbrıslı kardeşlerimizin bugünlere gelmesi kolay olmadı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 36. kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla Sheraton Oteli'nde düzenlenen resepsiyona katıldı. 

"Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olan Kıbrıslı kardeşlerimizin bugünlere gelmesi kolay olmadı" diyen Akar, çok ciddi mücadelelerin verildiğini, önemli bedellerin ödendiğini hatırlattı.

KKTC'nin ne kadar önemli, anlamlı olduğunun herkes tarafından bilinmesinin önemine değinen Akar, "Kıbrıs bizim için Türkiye Cumhuriyeti Devleti için gerçekten önemli bir konudur, milli bir meseledir. Bizim bakış açımız bu şekildedir. Bugüne kadar haklı mücadelelerinde Kıbrıslı kardeşlerimizle beraber olduk bundan sonra da aynı şekilde olmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu, şüphesi olmasın." diye konuştu.

kktc nin kaçıncı yıl dönümü erdoğan dan kktc yıldönümü kutlaması kktc nin 36. yıldönümü Hulusi Akar dan kktc kutlaması erdoğan twiiter dan kktc kutlaması
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti