GEFCO, önümüzdeki beş yıl içinde yılda yüzde 10'dan fazla büyümeyi hedefliyor

GEFCO, 2019 yılı genel değerlendirme toplantısında yıl içindeki etkinlikleri özetlerken, 2020 içinde hedeflerini açıkladı haberinin detaylarını internetajans.com da okuyabilirsiniz.

GEFCO, önümüzdeki beş yıl içinde yılda yüzde 10'dan fazla büyümeyi hedefliyor
GEFCO, önümüzdeki beş yıl içinde yılda yüzde 10'dan fazla büyümeyi hedefliyor Editör
Değerlendirme toplantısı, GEFCO Türkiye Genel Müdürü ve Ortadoğu Bölge Müdürü Denis Renard ve GEFCO Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serkan Çelik'in evsahipliğinde yapıldı.
 
GEFCO Türkiye'de cirosunu 10 yılda üçe katlamış durumda
GEFCO, Türkiye'deki faaliyetlerine 17 yıl önce başladı. O zamanlar sadece 10 çalışanı vardı ve tek müşterisi Peugeot’du. GEFCO Türkiye’deki operasyonlarına Peugeot’a bitmiş araç lojistiği alanında destek vererek başladı. O zamandan bu yana GEFCO, çalışan sayısını 10'dan 280'e çıkartarak Türkiye'de büyümeye devam etti ve ülkedeki lojistik sektöründe en güvenilir ortaklardan biri haline geldi. GEFCO, karayolu, deniz, hava, depolama ve gümrük işlemlerini yöneterek farklı sektörlere tam hizmet ve özel çözümler sunuyor. GEFCO Türkiye, son 10 yılda neredeyse üçe katlanmış bir ciro ile sürdürülebilir bir büyüme yaşadı.

GEFCO Türkiye, Orta Doğu ülkeleri için de yönetim merkezi. Bu ülkeler arasında Irak ve UAE bulunuyor. Türkiye’deki GEFCO ekipleri Orta Doğu bölgesinin de başarısında pay sahibi, Suudi Arabistan’da kurulan bir ortak girişim olan ALS de bunun en son örneği.

GEFCO, önümüzdeki beş yıl içinde yılda yüzde 10'dan fazla büyümeyi hedefliyor. Diğer birçok pazardan daha hızlı büyüme kapasitesine sahip olduklarına inanan GEFCO, Türkiye'yi büyük bir pazar ve önemli bir geçit olarak görüyor. Türkiye, GEFCO için stratejik bir ülke ve Türkiye'de büyümeyi hedefliyor. Amaçları yalnızca Türkiye'nin lojistik sektörünün büyümesine katkıda bulunmak değil, aynı zamanda müşterilerinin uluslararası büyümelerini de desteklemek. 

2018'de karlılık bütçenin üzerinde kaldı
2018'e bakıldığında, GEFCO, iş ortakları, müşterileri ve çalışanlarının destekleri sayesinde yılı başarıyla tamamladı. 2018 yılı, zorlu bir sene olmasına rağmen GEFCO karlılıkta bütçenin üzerinde kaldı ve ciroda da bütçeyi yakaladı.
 
GEFCO'dan 2019'da iyi performans
2019’da GEFCO, özellikle karayolu ve depolama işlerinde, başlangıçta beklediklerinden daha iyi bir performans gösterdi. GEFCO sadece otomotiv lojistiğinde değil aynı zamanda tekstil, ilaç, FMCG ve inşaat gibi sektörlerde de çok güçlü bir pozisyona sahip. GEFCO, bu oldukça talepkar sektörlere yalnızca yerel lojistik ihtiyaçları için değil aynı zamanda uluslararası büyümeleri için de hizmet etme uzmanlığında kendisini geliştirmiş bir şirket. 
 
3 Aralık 2019'da GEFCO Türkiye karayoluyla ilaç taşımak için gerekli olan GDP sertifikasını aldı
Multimodal tedarik zinciri çözümlerinde dünya lideri ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO Grubu, Türkiye dahil 9 ülkede ilaçların karayolu taşımacılığını yapabilmek için Bureau Veritas'tan İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) uygunluk sertifikasını aldı. Bureau Veritas tarafından yapılan sıkı denetimler sonrasında, GEFCO ; Bulgaristan, İtalya, Fas, Polonya, Sırbistan, Slovenya, İsviçre, Türkiye ve Birleşik Krallık olmak üzere 9 ülkede karayolu taşımacılığı sertifikası aldı
 
3 yıl boyunca geçerli olan GDP sertifikasyonu, GEFCO'nun Avrupa Komisyonu Kılavuzu'ndaki insan kullanımına uygun ilaçların İyi Dağıtım Uygulamaları hakkındaki yükümlülüklerini yerine getirdiğini gösteriyor. Bu, GEFCO'nun yüksek kaliteye olan bağlılığını ve taşınan malların takibi, sahteciliğin önlenmesi gibi müşterilerinin karşılaşabileceği birçok sorunu anladığını gösteriyor.
 
19 Kasım 2019'da Airbus sürdürülebilir tedarik zincirinde yeniden kullanılabilir ambalajlar için GEFCO ile çalışacak
GEFCO, Ocak 2019’dan bu yana, Avrupa’daki Airbus tedarikçilerinde Fransa, Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık’taki 10 montaj tesisine taşınmak üzere tasarlanan yeniden kullanılabilir paketleme sürecini yönetiyor. Projede yer alan 30.000'den fazla ürün ile Airbus, sürdürülebilir çözümlerini kademeli olarak tüm Avrupa sahalarına ve tedarikçilerine yaymayı planlıyor. 
 
Bu sebeple, GEFCO, daha temiz ve çevre dostu bir tedarik zincirine geçişi desteklemek adına havacılık sektöründe dünya lideri olan Airbus ile anlaşma imzaladı. 30 yılı aşkın bir süredir yeniden kullanılabilir ambalajlamada uzmanlığı bulunan GEFCO, Airbus'un tek kullanımlık ambalajlarını tekrar kullanılabilir ve katlanabilir konteynırlarla değiştiriyor. Bu ortaklık, her iki şirketin de havacılık sektöründeki verimliliğini artırırken en katı çevre standartlarını yerine getirme taahhütlerini gösteriyor.
 
GEFCO Türkiye Genel Müdürü kim Denis Renard hangi şirketi müdürü GEFCO Ortadoğu Bölge Müdürü kim GEFCO Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü kim
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti