Fatma Girik'den açıklama geldi: Sağlığıma kavuşsam 'hanım ağa' rolünde oynayabilirim

Türk sinemasının önemli oyuncularından Fatma Girik, eski günlerini anarken sağlığına kavuşması durumunda 'hanım ağa' rolünde oynayabileceğini açıkladı haberi internetajans da.

Fatma Girik'den açıklama geldi: Sağlığıma kavuşsam 'hanım ağa' rolünde oynayabilirim
Fatma Girik'den açıklama geldi: Sağlığıma kavuşsam 'hanım ağa' rolünde oynayabilirim Editör

Yeşilçam'ın "Dört Yapraklı Yoncası"ndan Girik, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki evinin dört bir köşesinde asılı nostaljik fotoğraflarına bakıp hem eski günleri anıyor hem de huzur buluyor. Zaman zaman sağlık problemleri nedeniyle İstanbul ve Ankara'ya giden Girik, ilçede her sabah sahilde yürüyüş yapıyor, sokaktan sahiplendiği kedi ve köpeklerle evinde vakit geçiriyor.

Oyuncu Fatma Girik, Anadolu Ajansınca (AA) düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Girik, haberde Hakan Burak Altunöz'ün "Sarıkamış şehitleri anısına", yaşamda Hüseyin Yıldız'ın "Beyaz yürüyüş" ve Halil Fidan'ın "Harran'da yaşam", sporda ise Erhan Elaldı'nın "Beytullah'ın azmi" ve Ayhan İşcen'in "Milli yüzücüden Tokyo hedefi" fotoğraflarına oy verdi.

Türk sinemasının önemli oyuncularından Fatma Girik, eski günleri özlese de hayat verdiği karakterlerle hala anılmanın mutluluğunu yaşıyor. Usta oyuncunun 23 yıllık yardımcısı 53 yaşındaki Dursune Yılmaz, Fatma Girik'i çok sevdiğini belirterek, "O benim annem gibi. Ömrümün yarısı onunla geçti. Fatma Hanım'ın yanında çok mutluyum. Kendisi çok iyi bir insan. Beni bırakmadığı sürece her an yanındayım." ifadelerini kullandı.

Türk sinemasının önemli oyuncularından Fatma Girik, eski günleri özlese de hayat verdiği karakterlerle hala anılmanın mutluluğunu yaşıyor. Yeşilçam'ın "Dört Yapraklı Yoncası"ndan Girik, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki evinin dört bir köşesinde asılı nostaljik fotoğraflarına bakıp hem eski günleri anıyor hem de huzur buluyor.

Fatma Girik 12 Aralık 1942 doğumlu olup, 77 yaşındadır.

fatma girik yaşıyor mu fatma girik kaç yaşında fatma girik nerede yaşıyor fatma girik in yardımcısı kim yeşilçam ın dört yapraklı goncası kim
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti