Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümü için tarih verdi

Moody's, Türkiye'nin kredi notu ve görünümünü 2020'de, 5 Haziran ve 4 Aralık'ta muhtemelen değerlendirecek haber detayını internetajans.com da okuyabilirsiniz.

Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümü için tarih verdi
Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümü için tarih verdi Editör

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 2020'de Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin muhtemel değerlendirme tarihlerini yayımladı. 

Moody's'in açıkladığı 2020 yılına ilişkin değerlendirme takviminde, Türkiye'nin kredi notu ve görünümünün gelecek yıl 5 Haziran ve 4 Aralık'ta değerlendirilebileceği bildirildi.

Moody's'in reyting politikasında, derecelendirilen ülkelerin kredi notları ve görünümlerinin en az 6 ay aralıkla gözden geçirilmesi gerekiyor.

Derecelendirme kuruluşlarının takviminde ülke kredi notu ve görünümlerine ilişkin tarih verilmesi, kesin olarak o tarihte açıklama yapılacağı anlamına gelmiyor.

Moody's, en son 7 Aralık 2019'da Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin takvimde tarih belirtmesine karşın güncelleme yapmamıştı.

Moody's, halihazırda Türkiye'nin kredi notunu "B1", kredi notu görünümünü ise "negatif" olarak değerlendiriyor.

Moody's Türkiye nin kredi notunu ne zaman değerlendirecek Moody's in türkiye notu ne oldu Moody's 2020'de Türkiye bu tarihlerde değerlendirecek Moody's en son ne zaman türkiye kredi notu verdi Moody's in kredi notu B1 ne anla
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ömer Çelik: Artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz
Ömer Çelik: Artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz
İdlib'de hava saldırısında 33 Mehmetçiğimiz şehit oldu
İdlib'de hava saldırısında 33 Mehmetçiğimiz şehit oldu