Rafadan Tayfa Film Ekibi Göbeklitepe'yi Ziyaret Etti

Türk yapımı çizgi film serisi 'Rafadan Tayfa Göbeklitepe' filmin ekibi, Şanlıurfa'da Göbeklitepe'yi dolaştı. Detayları internetajans.com da okuyabilirsiniz.

Rafadan Tayfa Film Ekibi Göbeklitepe'yi Ziyaret Etti
Rafadan Tayfa Film Ekibi Göbeklitepe'yi Ziyaret Etti Editör

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, çocukların severek izlemiş olduğu Rafadan Tayfa, bu defa "Rafadan Tayfa Göbeklitepe" adlı animasyon ve macera türü çizgi filmle 27 Aralık Cuma günü vizyona girmiş olacak.

Şanlıurfa'da yarın yapılacak gala için kente gelen film ekibi, çekimlerin yapıldığı mekanları gezdi.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesini gezen ekip, ardından filmin asıl konusu olan tarihi Göbeklitepe Ören Yeri'ni ziyaret yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen filmin yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan, 2014'yılında yayınlanmaya başlanan Rafadan Tayfa'nın, çocukların sevgisini kazandığını ve birçok başarı elde ettiğini belirtti.

Filmin vizyona girmesini sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden Fidan, şunları söyledi:

Şanlıurfa'ya üçüncü gelişimiz ama tüm ekibimizle ilk etkinliğimiz. Gerçekten ekibimizin gözündeki o ışıltıyı görmek bizi çok mutlu etti. Çünkü bir buçuk senedir gece gündüz demeden çok büyük bir filmi tamamladılar.

Yarın Şanlıurfa'da ilk galasını gerçekleştireceğiz. Film sayesinde Göbeklitepe'ye ilginin artacağına inanıyoruz çünkü filmin büyük bir kısmı Şanlıurfa'da geçiyor.

Fidan, özellikle çocukların film sayesinde Göbeklitepe'ye ayrı bir ilgi duyacağına inandığını aktararak, bu etkiyi film daha vizyona girmeden yaşamaya başladıklarını ifade etti.

Rafadan Tayfa Göbeklitepe Şanlıurfa Göbeklitepe Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre çocukların severek izlemiş olduğu Rafadan Tayfa animasyon çizgi film gala Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Mozaik Müzesi
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti