Akaryakıtta Yıl Sonu Artışı: Benzine ve Motorine Zam Yapıldı

Motorin litre fiyatına 28 kuruş, benzin litre fiyatına ise 16 kuruş zam yapıldı. Söz konusu artış pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren motorinde 6 kuruş, benzinde ise... Detaylar internetajans.com da.

Akaryakıtta Yıl Sonu Artışı: Benzine ve Motorine Zam Yapıldı
Akaryakıtta Yıl Sonu Artışı: Benzine ve Motorine Zam Yapıldı Editör

Motorin ve benzin fiyatlarında yaşanan artışın ardından, zammın vergi ayarlamasıyla karşılandığı Eşel Mobil Sistemi bu sene motorin için altıncı defa devreye alındı.

Motorinde 6 kuruş pompaya yansıtılacak

Motorin fiyatında yaşanan 28 kuruşluk artışın 6 kuruşu pompaya yansıtılırken, kalan 22 kuruşluk artış vergiden karşılanacak.

Ankara'da ortalama 6,53 liradan satılan motorin litre fiyatı 6,59 lira olacak. Motorin litresi İstanbul'da 6,48 liradan 6,54 liraya, İzmir'de 6,56 liradan 6,62 liraya yükselecek.

Benzin fiyatlarında ise 16 kuruşluk artışın tamamı pompa satış fiyatlarına yansıyacak.

Ankara'da ortalama 6,94 liradan satılan benzin litre fiyatı 7,10 lira olacak. Benzin litresi İstanbul'da 6,87 liradan 7,03 liraya, İzmir'de 6,96 liradan 7,12 liraya yükselecek.

Dağıtım firmaların belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti sebebiyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

Eşel Mobil Sistemi nedir?

Akaryakıt fiyatlarında yapılan Eşel Mobil Sistemi ile petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış neticesinde yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor.

Motorin litre fiyatı benzin litre fiyatı Motorin ve benzin fiyatlarında yaşanan artış Eşel Mobil Sistemi Motorin fiyatı Motorin litresi İzmir Ankara İstanbul Benzin litresi İstanbul Akaryakıt fiyatlarında yapılan Eşel Mobil
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti