Sivasspor'un Şampiyonluk Yolundaki Yürüyüşü Sivaslıları Mutlu Ediyor

2019-2020 sezonunda ilk yarıyı 1 hafta kala lider olarak tamamlamayı garantileyen Demir Grup Sivasspor'un şampiyonluk yolundaki yürüyüşü Sivaslıları mutlu etti haberi internetajans.com da.

Sivasspor'un Şampiyonluk Yolundaki Yürüyüşü Sivaslıları Mutlu Ediyor
Sivasspor'un Şampiyonluk Yolundaki Yürüyüşü Sivaslıları Mutlu Ediyor Editör

Lig de 2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında şampiyonluk mücadelesi veren mutlu sona ulaşamayan Sivasspor'un bu sezon gösterdiği başarılı performans, camiada ve şehirde şampiyonluk hayallerini tekrardan yeşertti.

Süper Lig'de seri galibiyetlerle liderlik koltuğuna yerleşen ve devreyi lider bitirmeyi garantileyen kırmızı-beyazlı ekibin tekrardan başlattığı şampiyonluk yürüyüşü kentte heyecan oluşturdu.

Yiğidolar olarak da bilinen Sivasspor'un başarısı, kulüp yönetimi, teknik heyet, oyuncular ve taraftarların yanı sıra şehirde 7'den 70'e herkesin ortak gurur kaynağı oldu.

Murat Polat: İnşallah Sivasspor bu sezon şampiyon olacak

Sivasspor'un alt liglerde formasını giyen, şu anda da yerel bir gazetede spor muhabirliği yapan Murat Polat, yaptığı açıklamada, elde edilen başarının herkesi gururlandırdığını ve mutlu ettiğini söyledi.

Kırmızı-beyazlı ekibin 2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında acemiliği sebebiyle kaybettiği şampiyonluğu bu sezon yakalayacağına inandığını belirten Polat, "O dönem şampiyonluk ruhu nedir bilmiyorduk ama bu dönemde Rıza Çalımbay ve ekibiyle şampiyonluk ruhunu da arkamıza almış bulunmaktayız.

Bu sezon Sivasspor'un sezonu olacağını dile getiren Polat, "İnşallah Sivasspor bu sezon şampiyon olacak. O heyecanı yaşamak için çimlere basmak ve kırmızı-beyazlı şanlı formamızı giymek çok önemli.

Takımda oynayan arkadaşlarımız ne demek istediğimi anlamışlardır. İnşallah Sivasspor'daki arkadaşlarımızın o formaya şampiyonlukla değer katacaklarını düşünüyorum.

Mesut Daştan: Taraftar ve şehir olarak kenetlendik

Yiğido Gençlik Taraftar Grubu Tribün Lideri Mesut Daştan ise Sivasspor'un 2008-2009 sezonunda şampiyonluğa çok yaklaştığını, bunu başaramadığını söyledi.

Sivas temsilcisi bu sezon şampiyon olacağına inandıklarını anlatan Daştan, "Taraftar ve şehir olarak kenetlendik, bu işe inanıyoruz. Simitçisinden valisine kadar herkes şampiyonluğa inanıyor.

2008-2009 sezonunda inanmıştık ama gerçekten bu çok farklı. Bu maratonu tamamlayacağımızı düşünüyorum. Sonunda inşallah şampiyonluk şehrimize gelecek.

Sivasspor'un yarım kalan hikayesini tamamlayacağını söyleyen Daştan, konuşmasına şöyle devam etti:

Burada inanmak çok önemli. İnanmak başarmanın yarısı değil, tamamı. İnşallah bu işi sezon sonunda bitireceğiz. Şampiyon olamasak da canları sağolsun. Şehir olarak takımımızın bu duyguyu bize yaşatması çok güzel bir şey.

Anadolu takımı, mütevazi bir bütçe ve şampiyonluğa oynuyorsunuz. Bugün 'üç büyük' diye adlandırılan takımların durumları ortada. Harcadıkları paraları, mali durumlarını ve borçlarını görüyoruz.

Kulüp Başkanımız ile mali yapıdan sorumlu Kulüp Başkanvekilimiz Erdal Sarılar bu konuda ellerinden geleni yapıyorlar. Borçsuz bir kulübüz, mütevazi bir bütçemiz var. İnşallah şampiyonluğu şehrimize getireceğiz.

Daştan, Sivasspor'un ligden düştüğünü de anımsatarak, "Şampiyonlar Ligi elemelerinde de oynadı. Bizim sevdamız armaya, başarıya değil ama tabii gönül ister ki sevdamızın sonunda şehrimize kupa gelsin bütün taraftarımız mutlu olsun. 'Bu şehir bir şampiyonluk görsün' diyoruz, inşallah buna inanıyoruz.

Nuri Altun: Yarım kalan hikayemizi tamamlayacağız

Sivasspor taraftarı Nuri Altun ise kırmızı-beyazlı ekibin şampiyon olacağına şehir ve taraftarların inandığını söyledi.

Yarım kalan bir hikayemiz vardı, inşallah bu sezon onu tamamlayacağız." diyen Altun, "Bu sezon şampiyonluğu göğüsleyeceğimize inanıyoruz. Sivasspor'un düşük bütçeyle elde ettiği başarıyla gurur duyuyoruz.

Valimiz, belediye başkanımız, kulüp başkanımız takımımızı, taraftar gruplarımızı büyük oranda destekliyorlar. İnşallah yarım kalan hikayemizi tamamlayacağız ve bu ipi göğüsleyeceğiz.

Bekir Daştan: Şampiyonluk hedefimiz var

Yiğido Gençlik Taraftar Grubu Tribün Sorumlusu Bekir Daştan da 20 senedir gerek iç sahada ve gerekse deplasmanda desteklediği Sivasspor'un şampiyonluğuna olan inancının tam olduğunun altını çizdi.

Sivasspor'un bugünlere gelene kadar çok fazla badireler atlattığını söyleyen Daştan, "Her ligi gördük, Şampiyonlar Ligi'ni de UEFA'yı da gördük. Asla takımımızı yalnız bırakmadık. Küme düştüğümüz sezon da dahi takımımızı alkışlayarak, soyunma odasına gönderdik.

Armanın ve sevdanın peşinde koştuklarını dile getiren Daştan, "Şehir olarak kenetlendik, yarım kalan bir hikayemiz olduğunu her zaman söylüyoruz. Şu an ki tek hedefimiz yarım kalan hikayeyi tamamlamak.

10 sene önce başlattığımız Anadolu devrimini tamamlamak istiyoruz. Anadolu devrimini Sivasspor'un çıkışından cesaret alan Bursaspor şampiyonlukla tamamlamıştı.

Şampiyonluk hedefimiz var, şehir olarak da buna inandık. Yolun sonunda inşallah şampiyon olarak mücadelemizi tamamlamak istiyoruz.

Taraftarlardan Mustafa Ünsal ise Sivasspor'un ligi şampiyon olarak tamamlayacağına inandığını söyledi.

Sivasspor'un şampiyon olmasının tek hayalleri olduğunu belirten Ünsal, gönüllerin şampiyonu kırmızı-beyazlı ekibin başarılarının tesadüf olmadığını göstereceğine inandığına vurgu yaptı.

Yasin Yıldırım: İnşallah mutlu sona ulaşacağız

Kentte duvarları Sivasspor bayrakları ve atkılarıyla süslü çay ocağının işletmecisi Yasin Yıldırım da şampiyonluk heyecanını şehre yaşatan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz başta olmak üzere, teknik heyete ve futbolculara teşekkür etti.

Sivasspor'un kentin en önemli markası olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Şampiyon olacağımıza inanıyoruz. İnşallah mutlu sona ulaşacağız. İnanmış bir kitle var, inşallah hepimizin duasıyla sezon sonunda gülen taraf Sivasspor olacak.

Süper Lig 2019-2020 sezonun ilk yarısı Süper Lig Demir Grup Sivasspor Lig Sivasspor Rıza Çalımbay Yiğido Gençlik Taraftar Grubu Tribün Lideri Mesut Daştan Şampiyonlar Ligi UEFA Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti