İran'dan gelen uçak koronavirüs şüphesiyle Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı

Tahran-İstanbul seferini yapan uçak, yeni tip koronavirüs şüphesiyle Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı. Uçaktakilerin 14 gün gözlem altında tutulacak haberi internetajans.com da.

İran'dan gelen uçak koronavirüs şüphesiyle Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı
İran'dan gelen uçak koronavirüs şüphesiyle Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı Editör
Tahran-İstanbul seferini yapan uçak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı. Uçaktaki 17 yolcu şüpheli olarak değerlendiriliyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, TK 8VÇ sefer sayılı 132 yolcusu bulunan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı'na saat 10.29'da indi.

Tahran-İstanbul seferini yapan uçaktaki yolcuların Sağlık Bakanlığının da koordinasyonunda Ankara Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık yetkilileri nezaretinde ön muayeneleri yapıldı.

İran'dan gelen ve ateşi sınır üstünde olan toplam 17 kişi şüpheli olarak değerlendiriliyor. Saat 12.30 itibarıyla Sağlık Bakanlığı ekipleri, ikinci bir kontrol için uçağa giriş yaparken tarama sürüyor.

"Gelenler 14 gün gözlem altında tutulacak"

Sağlık Bakanı Koca, "İran'dan dönmek isteyen Türk vatandaşları için düzenlenen seferle ülkemize gelenler 14 gün süreyle gözlem altında tutulacak." dedi.

irandan gelen uçağa ne oldu tahran istanbul seferi yapan uçaktan virüs çıktı mı kovid-19 virüsü türkiye de var mı TK 8VÇ sefer sayılı tahran uçağından virüs çıktı mı tahrandan gelenler kaç gün gözlem altında tutulacak sağlık
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti