ABD: 200 askerimiz bir süre daha Suriye'de kalacak

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders'dan yazılı açıklama geldi. Açıklamada, yaklaşık 200 askerlik barışı koruma görevli küçük bir grubun Suriye'de bir süre daha kalacağı duyuruldu.

ABD: 200 askerimiz bir süre daha Suriye'de kalacak
ABD: 200 askerimiz bir süre daha Suriye'de kalacak Editör
Beyaz Saray, ABD'nin Suriye'den çekilmesinin ardından "barışı koruma" göreviyle yaklaşık 200 askerin bir süre daha bu ülkede kalacağını duyurdu.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki telefon görüşmesinden kısa süre sonra ABD'nin Suriye'den çekilme süreciyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Sanders, açıklamasında, "Yaklaşık 200 askerlik barışı koruma görevli küçük bir grup Suriye'de bir süre daha kalacak." ifadesini kullandı.

Konuyla ilgili başka bir detay vermeyen Sanders'ın açıklamasının Erdoğan-Trump görüşmesinin hemen ardından yapılması dikkati çekti.

ABD Başkanı Donald Trump, aralık ayında yaptığı açıklamada, Suriye'de DEAŞ terör örgütünün neredeyse tamamen bitirilme noktasına geldiğini ve artık Amerikan askerlerinin bu ülkeden çekileceğini ifade etmişti.

Beyaz Saray Sözcüsü kim Sarah Sanders kimdir amerika askerlerini suriyeden çekti mi suriyede amerika askeri var mı beyaz saraydan suriye açıklaması erdoğan trump suriye konusu DEAŞ terör örgütü nedir beyaz saray nerede
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBMM ABD Senatosunun 'Ermeni kararı'nı kınadı ve reddetti
TBMM ABD Senatosunun 'Ermeni kararı'nı kınadı ve reddetti
Meteorolojiden kar ve sağanak uyarısı geldi
Meteorolojiden kar ve sağanak uyarısı geldi