Flaş! Yarın İstanbul'da okullar tatil

İstanbul'da olumsuz hava koşulları ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twiiter'dan bir mesaj yayınladı. Mesajda temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini paylaştı.

Flaş! Yarın İstanbul'da okullar tatil
Flaş! Yarın İstanbul'da okullar tatil Editör

Vali Twitter'dan duyurdu. Yarın İstanbul'da eğitime bir gün ara verildi.

Haber İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan geldi. Yerlikaya açıklamayı Twitter hesabından yaptı. İşte o paylaşım;

İlimizdeki olumsuz hava koşullarının ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime bir (1) gün süreyle ara verdik.

Vali Yerlikaya, yaptığı yazılı açıklamada, meteorolojik veriler ile bölgede görülen kar yağışı ve olumsuz hava durumu nedeniyle yarın kent dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

Söz konusu kararla yarın ve 58 sayılı genelge uyarınca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personelin de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmaksızın belirlenen tatil süresince izinli sayılacağını belirten Yerlikaya, "Vatandaşların kar yağışı nedeniyle özellikle ulaşımda oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA 66 SEFER İPTAL EDİLDİ

İstanbul'da etkili olan kar yağışı hava ulaşımında da aksamalara neden oldu. Atatürk Havalimanı'nda THY, iç ve dış hatlarda toplam 66 seferini iptal etti. Uçaklara kalkıştan önce buzlanmayı önleyici De-Icing işlemi uygulandığı için uçak seferlerinde kısa süreli gecikmeler yaşandı. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise hava ulaşımının sorunsuz gerçekleştiği öğrenildi.

istanbulda yarın okullar tatil mi uçaklar ertelendi mi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir nereli İstanbul Valisi Ali Yerlikaya twitter hesabı ne
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 hac kuraları çekildi, e-Devlet'ten öğrenin
2020 hac kuraları çekildi, e-Devlet'ten öğrenin
Ali Koç: Şampiyonluk için ilk 6 haftaya dikkat
Ali Koç: Şampiyonluk için ilk 6 haftaya dikkat