Dikkat! Gelir vergisi beyanname verme süresi uzatıldı

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, basit usul gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi 28 Şubat Perşembe gününe kadar uzatıldı.

Dikkat! Gelir vergisi beyanname verme süresi uzatıldı
Dikkat! Gelir vergisi beyanname verme süresi uzatıldı Editör
ANKARA (AA) - Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığına gelen yoğun talep nedeniyle, süresi dün sona eren muhtasar beyannameler ile damga ve katma değer vergilerinin beyannameleri bugün (28 Şubat 2019) gün sonuna kadar verilebilecek. 

Ticari kazançları basit usulde tespit edilen mükelleflerin 2018 takvim yılına ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresi ise 28 Şubat günü sonuna kadar uzatıldı.

Beyanname verme sürelerinin uzatılması ödeme süresini etkilemeyeceğinden, mükelleflerin beyan ettikleri vergileri kanuni süresinde ödemeleri gerekiyor.

Defter-Beyan Sistemi kapsamında yer alan mükellefler tarafından 2019-Ocak dönemine ilişkin olarak dün yapılması gereken kayıtlar da 15 Mart'a kadar yapılabilecek. Söz konusu beyannameler, mevcut e-Beyanname uygulaması üzerinden Beyanname Düzenleme Programı aracılığıyla da verilebilecek.

gelir vergisi ne zaman veriliyor Gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir Gelir İdaresi Başkanlığı nerede Hazine ve Maliye Bakanlığı nerede Basit usul gelir vergisi nedir Basit usul gelir vergisi nasıl hesaplanır gelir vergisi
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 hac kuraları çekildi, e-Devlet'ten öğrenin
2020 hac kuraları çekildi, e-Devlet'ten öğrenin
Ali Koç: Şampiyonluk için ilk 6 haftaya dikkat
Ali Koç: Şampiyonluk için ilk 6 haftaya dikkat