Cannes Film Festivali'nin jüri başkanı belli oldu

Cannes Film Festivali Komitesinden yapılan açıklamaya göre, 72. Cannes Film Festivali'nin bu yılki jüri başkanlığını, "The Revenant" ve "Birdman" filmlerinin Oscar ödüllü Meksikalı yönetmeni Inarritu'nun üstleneceği açıklandı.

Cannes Film Festivali'nin jüri başkanı belli oldu
Cannes Film Festivali'nin jüri başkanı belli oldu Editör
PARİS (AA) - Fransa'nın Cannes şehrinde bu yıl 72'incisi düzenlenecek Cannes Film Festivali Komitesinden açıklama yapıldı.
"The Revenant" ve "Birdman" filmlerinin Oscar ödüllü Meksikalı yönetmeni Alejandro Gonzales Inarritu, 14-25 Mayıs'ta düzenlenecek festivalin jüri başkanlığını yapacak.

Inarritu, jüri başkanı olarak seçildikten sonra yaptığı açıklamada, Cannes Film Festivali'nin kariyeri açısından önemli olduğunu ve bu yıl Cannes'a jüri başkanı olarak gelmekten onur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Festivalin jüri başkanlığını ilk kez bir Meksikalı yönetmen üstlenecek.

ABD'nin Los Angeles kentinde 2 yıl önce düzenlenen 88. Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde Inarritu, 2 yıl üst üste "En İyi Yönetmen" ödülünü alarak John Ford ve Joseph L. Mankiewicz'ın başarısını tekrarladı.

Cannes Film Festivalinin jüri başkanı kim oldu The Revenant filminin yönetmeni kim birdman filminin yönetmeni kim Alejandro Gonzales Inarritu kimdir nereli Cannes Film Festivali nerede yapılıyor John Ford L. Mankiewicz Oscar
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın en uzun mesafeli aktarmasız uçuşu gerçekleştirildi
Dünyanın en uzun mesafeli aktarmasız uçuşu gerçekleştirildi
Beşiktaş'ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi oldu
Beşiktaş'ın yeni başkanı Ahmet Nur Çebi oldu