Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis'den Türkiye açıklaması geldi

Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis panelde konuştu. "Türkiye ile güven arttırıcı önlemlere yönelik çözüm sağlamak amacıyla iki tarafın temsilcilerinin bir araya gelmesi kararlaştırıldı." açıklamasında bulundu.

Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis'den Türkiye açıklaması geldi
Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis'den Türkiye açıklaması geldi Editör
ATİNA (AA) - Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, "Türkiye ile güven arttırıcı önlemlere yönelik çözüm sağlamak amacıyla, iki tarafın temsilcilerinin bir araya gelmesi kararlaştırıldı." dedi.

Apostolakis, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Delfi Ekonomik Forumu'ndaki "Savunma ve Ekonomi" panelinde konuştu.

Kuzey Makedonya'nın NATO üyesi olmasını değerlendiren Apostolakis, "Kuzey Makedonya'nın NATO üyeliği bizim milli çıkarlarımıza uygun." dedi.

Apostolakis, Türkiye ile özellikle Akdeniz'de bazı sorunlarla karşılaştıklarını dile getirerek, "Gerilimi engellemeye yönelik çabalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda, Başbakan Çipras'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la buluşmasında bu konular konuşuldu. Türkiye ile güven arttırıcı önlemlere yönelik çözüm sağlamak amacıyla, iki tarafın temsilcilerinin bir araya gelmesi kararlaştırıldı." diye konuştu.

Ülkesinin NATO ve Avrupa Birliği (AB) gibi birliklerin de üyesi olduğunu anımsatan Apostolakis, Yunan ordusunun modernizasyonu için çalışmalara devam edeceklerini kaydetti.

Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis kimdir Savunma ve Ekonomi paneli Delfi Ekonomik Forumu nerede yapıldı Kuzey Makedonya Başbakan Çipras NATO üyesi ülkeler
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti'ne 25 00 ile ulaşın
BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti'ne 25 00 ile ulaşın
Netflix Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak
Netflix Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak