Yaşlı, hasta ve engelli mükelleflere beyanname kolaylığı sağlanacak

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 60 yaşını doldurmuş mükellefler ile engellilik veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine ulaşamayacak durumda olan vatandaşlara yardım edilecek.

Yaşlı, hasta ve engelli mükelleflere beyanname kolaylığı sağlanacak
Yaşlı, hasta ve engelli mükelleflere beyanname kolaylığı sağlanacak Editör

Ankara - Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, 60 yaşını doldurmuş mükellefler ile engellilik veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine ulaşamayacak durumda olan mükelleflerin adreslerine gidilerek beyannamelerini doldurmalarına yardım edilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, geçen yıl, sahip oldukları mal ve hakları kiralayanların 1 Ocak 2018-31 Aralık 2018 dönemine ait beyana tabi gayrimenkul sermaye iradı gelirleri için 25 Mart akşamına kadar beyanname vermeleri gerekiyor.

Bu kapsamda, sadece kira geliri elde eden 60 yaşını doldurmuş mükellefler ile engellilik veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek durumda olan mükelleflerin, randevu almaları halinde adreslerinde beyannamelerini doldurmalarına yardımcı olunacak.

Bu işlem için ilgili mükellefler 189 Vergi İletişim Merkezini arayarak randevu alabilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı nerede 60 yaşını doldurmuş mükellefin hakları nelerdir 189 Vergi İletişim Merkezi Vergi İletişim Merkezi telefon numarası nedir en son ne zaman beyanname verilecek Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti'ne 25 00 ile ulaşın
BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti'ne 25 00 ile ulaşın
Netflix Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak
Netflix Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak