Tunus'ta seçim tarihleri belli oldu

Bağımsız Yüksek Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre,Tunus'ta genel seçimler 6 Ekim'de, cumhurbaşkanlığı seçimleri 10 Kasım'da yapılacağı açıklandı.

Tunus'ta seçim tarihleri belli oldu
Tunus'ta seçim tarihleri belli oldu Editör
TUNUS (AA) - Bağımsız Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Nebil Befun, başkent Tunus'ta düzenlediği basın toplantısında, genel seçimlerin 6 Ekim'de, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ise 10 Kasım'da yapılacağını duyurdu. 

Ülkede seçim sürecinin başladığını söyleyen Befun, 10 Nisan'dan itibaren seçmen listelerinin hazırlanmaya başlanacağını, parlamento seçimleri için adaylık başvurularının 22-29 Temmuz'da alınacağını belirtti.

Befun, cumhurbaşkanlığı seçimleri için başvuruların da 27 Ağustos ile 3 Eylül arasında tamamlanmış olacağını dile getirdi.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Befun, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir adayın yüzde 50'den fazla oy alamaması durumunda iki hafta içinde ikinci turun yapılmasını planladıklarını, bu tarihin her halükarda 29 Aralık'ı geçmeyeceğini vurguladı.

Arap Baharı'nın ilk kıvılcımını yakan Tunus'ta 14 Ocak Devrimi sonrasında demokratik seçimler ilk kez 2011'de Kurucu Meclis için yapılmıştı. Ardından 2014'te parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ve son olarak da 2018'de belediye seçimleri gerçekleştirilmişti.

tunusa nasıl gidilir Bağımsız Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Nebil Befun tunus un cumhurbaşkanı kim oldu tunusda seçimler ne zaman Arap Baharı nedir nasıl başladı 14 Ocak Devrimi tunusda genel seçim sonuçları
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti'ne 25 00 ile ulaşın
BTK'nın Güvenli İnternet Hizmeti'ne 25 00 ile ulaşın
Netflix Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak
Netflix Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak