Merkez Bankası rezervleri son 7 ayın zirvesini gördü

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplam rezervleri, geçen hafta son 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve toplam rezervler, bir haftalık dönem sonunda 394 milyon dolar arttı.

Merkez Bankası rezervleri son 7 ayın zirvesini gördü
Merkez Bankası rezervleri son 7 ayın zirvesini gördü Editör
İSTANBUL (AA) - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, geçen hafta 100 milyar 65 milyon dolarla son 7 ayın zirvesini gördü.

TCMB Haftalık Para ve Banka İstatistiklerine göre, 1 Mart'ta Merkez Bankası brüt döviz rezervleri 26 milyon dolar azalışla 79 milyar 96 milyon dolara indi. Brüt döviz rezervleri, 22 Şubat ile biten haftada 79 milyar 122 milyon dolar seviyesindeydi.

Söz konusu dönemde altın rezervleri, 420 milyon dolar artarak 20 milyar 549 milyon dolardan 20 milyar 969 milyon dolara çıktı.

Merkez Bankasının toplam rezervleri, geçen hafta bir önceki haftaya kıyasla 394 milyon dolar yükselişle son 7 ayın zirvesi konumundaki 100 milyar 65 milyon dolara ulaştı. 

merkez bankası nerede nasıl gidilir merkez bankası altın rezervleri ne kadar TCMB nın açılımı nedir Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplam rezervi nedir Merkez Bankası brüt döviz rezervi ne kadar
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti