8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor

Tüm Dünya'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü coşkuyla kutlanırken ülkemizde de bugün bir çok ilde kadınlarımız adına bir çok aktiviteler düzenlenirken farklı alanlarda da etkinlikler yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor Editör

Tüm Dünya'da Dünya Kadınlar Günü kutlanıyor. Ülkemizde de bugün bir çok ilde kadınlarımız adına aktiviteler yapıldı, etkinlikler düzenlendi.

 

Gaziantep'te, "kadına şiddete hayır" diyen kadınlar mor balon uçurdu

Gaziantep'te, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kırkayak Parkı'nda toplanan kadınlar, Demokrasi Meydanı'na kadar yürüdü. Taşıdıkları dövizlerle kadına şiddeti protesto eden kadınlara Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker de destek verdi. Şahin ve beraberindeki kadınlar, "kadına şiddete hayır" demek için mor balon uçurdu.

Hakkari'de çiçek verdiler

Hakkari İl Jandarma Komutanlığında görevli kadın personeller, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında Bağışlı köyündeki kadınlarla bir araya gelerek çiçek verdi. Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan kadın askerler, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen, "Toplum Destekli Güvenlik Hizmetleri" projeleri hakkında kadınlara bilgi veren kadın subaylar, "Kaybolmayan Çocuklar Projesi"ne de destek istedi.

Giresun'da etkinlik düzenlendi

Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Sağlık Çalışanı ve Kadına Yönelik Şiddete Son” yürüyüşü düzenlendi.Etkinlik, "Şiddete Son" panosuna el izlerinin bırakılmasının ardından sona erdi.

Eskişehir'de kortej oluşturuldu

Eskişehir'de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "vosvos", bisiklet, motosiklet kulüpleri ve patenciler tarafından kortej oluşturuldu. Bisiklet, motosiklet ve "vosvos"lara "Kadın candır", "Kadınlar Günü Kutlu Olsun" ve "Kadın Aşktır" yazıları asan üyeler, etkinliği kent turu ile sona erdirdi.

İstanbul'da bisiklet kulübü etkinlik düzenledi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Bisiklet Kulübü ile Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde düzenlenen etkinlikte katılımcılar "trafikte kadınların güvenli ulaşım hakkı" için pedal çevirdi. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı önünde çok sayıda bisikletli vatandaş "2 kıta bir can" sloganıyla toplandı. Trafikte kadına güvenli ulaşım hakkı için bir araya gelen üniversite öğrencileri ve destekçiler, Harbiye, Şişli, Boğaziçi Köprüsü ve Üsküdar güzergahından geçerek ilerleyişlerini Harem'de bitirdi.

8 mart kadınlar günü dünya kadınlar günü ne zaman kutlanıyor kadınlar günü etkinliklerinde ne var istanbulda kadınlar günü kutlaması nerede kadına şiddete hayır kampanyası kadında Şiddete Son kampanyası 2 kıta bir can kampany
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti