Meteoroloji Doğu'da 11 il için buzlanma ve çığ uyarısında bulundu

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerden Erzurum, Tunceli, Ağrı, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Kars, Erzincan, Iğdır ve Ardahan için buzlanma ile çığ uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Doğu'da 11 il için buzlanma ve çığ uyarısında bulundu
Meteoroloji Doğu'da 11 il için buzlanma ve çığ uyarısında bulundu Editör
VAN (AA) - Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı çok bulutlu, Hakkari çevreleri hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak.

Gece ile sabah buzlanma ve don ile yer yer sis ve pus beklenen bölgede, hava sıcaklıklarında önemli değişiklik olmayacak. Rüzgar kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek.

Bölgede gece en düşük sıcaklık, sıfırın altında olmak üzere Bitlis'te 5, Van'da 4, Muş'ta 2 ve Hakkari'de 1 derece ölçüldü.

En yüksek hava sıcaklığının, Muş'ta 7, Van ve Hakkari'de 4, Bitlis'te 3 derece olması bekleniyor.

Van Gölü'nde hava çok bulutlu olacak, rüzgar batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatıdan 3-5 kuvvetinde esecek.

Bölge genelinde buzlanma ve yüksek kesimlerde çığ beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli davranması gerekiyor.

Doğu Anadolu'daki 7 il için buzlanma ve çığ uyarısı 

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölge genelinde hava sabah az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın gece ilk saatlerde Ağrı ve Iğdır'da hafif kar yağışlı olacak.

Bölgede sabah ile gece saatlerinde sis ve pus ile buzlanma ve don bekleniyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar kuzey ve kuzeybatıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek. 

Gece en düşük hava sıcaklığı Tunceli'de 1, sıfırın altında olmak üzere Ağrı ve Erzurum'da 10, Kars'ta 7, Ardahan'da 5, Iğdır ve Erzincan'da 3 derece ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklığının, Iğdır'da 12, Erzincan'da 10, Tunceli'de 9, Kars'ta 3, Erzurum ve Ardahan'da 2, Ağrı'da sıfır derece olması bekleniyor.

Kar kalınlıkları Ağrı'da 20, Erzurum'da 10, Ardahan ve Kars'ta 2 santimetre ölçüldü.

Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları ise Erzincan Ergan'da 180, Palandöken'de 116, Konaklı'da 96, Kars Sarıkamış'ta 84, Yalnızçam'da 11 santimetre kaydedildi.

Bölge genelinde buzlanma ve don beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara, dik ve eğimli yerlerde ise çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor.

doğu anadoluda buzlanma tehlikesi doğu anadoluda çığ uyarısı doğu dondu Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü bitlis van muş hava durumu hakkari ağrı ığdır hava durumu Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları Erzincan Ergan Palandöke
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti