Mahkeme Galatasaray'a kayyum görevlendirebilir

Spor hukukçusu Alpay Köse, Galatasaray Kulübünde idari açıdan ibra edilmeyen yönetim kurulunun 1 ay içinde seçim kararı almaması durumunda kulübe kayyum atanabileceğini belirtti.

Mahkeme Galatasaray'a kayyum görevlendirebilir
Mahkeme Galatasaray'a kayyum görevlendirebilir Editör
İSTANBUL (AA) - Spor hukukçusu ve avukat Alpay Köse, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in seçime gitmeme ve hukuk mücadelesi verme kararıyla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

İbra alamaması neticesinde Galatasaray Kulübünün bir seçim durumuna girmesinin beklendiğini ifade eden Köse, şöyle konuştu:

"Seçimle alakalı yönetim kurulunun böyle bir karar alması gerekir. Yönetim kurulu, yapılan oylamada usulsüzlük olduğunu iddia ediyor. Hukuki olarak belli başvuruların yapılacağını söylüyor. Daha önce Adnan Polat zamanında da böyle bir olay yaşanmış ve hukuki durum içine girilmişti. Bu durumda yönetim kurulunun seçim kararı almasını beklememek lazım."

Cengiz başkanlığındaki yönetim kurulunun 1 aylık süreç içinde seçim kararı almaması durumunda genel kurul üyelerinin mahkemeye gidebileceğini aktaran Alpay Köse, şu ifadeleri kullandı:

"Genel kurula katılmış üyelerden herhangi biri mahkemeye başvurarak yönetim kurulunun kullanmadığı karar nedeniyle genel kurul yapılmasını talep edebilir. Mahkeme de bunu haklı görürse genel kurul yapılması için bir karar verebilir ve bir kayyum görevlendirebilir. Buna karşı Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu da bir hamlede bulunacaktır. Bu saatten sonra bakılacak konu seçim yapılmasıyla ilgili herhangi bir başvuruda bulunulup bulunulmayacağı."
galatasaray kayyuma mı gidiyor Alpay Köse Spor hukukçusu ve avukat Alpay Köse galatasarayda ibra edilmeyen yönetim kurulu Mustafa Cengiz seçime gitmezse ne olur mustafa cengiz istifa Adnan Polat kayyum galatasaray
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti