Mücevherat, ziynet ve takı ürünlerine 4 taksit geliyor

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, kuyumculukta işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartlarına 4 taksit düzenlemesi yapabileceklerini açıkladı.

Mücevherat, ziynet ve takı ürünlerine 4 taksit geliyor
Mücevherat, ziynet ve takı ürünlerine 4 taksit geliyor Editör
İSTANBUL (AA) - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getirecek düzenleme yapacağız." dedi

Akben, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl ağustos ayı öncesine kadar bireysel kredi kartları ile altın satışına 4 taksit yapılabildiğini anımsattı.

Ağustos 2018'de yaptıkları düzenleme ile kuyumculuk sektöründe kredi kartlarına taksit imkanını kaldırdıklarını anımsatan Akben, kuyumculuk sektöründe yeni bir düzenleme yapacaklarını söyledi.

Mehmet Ali Akben, kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getireceklerini dile getirdi.

Çeyrek altın, gram altın, külçe altın gibi ürünlerde taksit yapılamayacağının altını çizen Akben, yeni düzenlemenin hem tüketiciler hem de sektör için faydalı olacağını sözlerine ekledi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu nerede Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu başkanı kimdir Mehmet Ali Akben kimdir ziynet takı ve mücevherata taksit imkanı işçilik gerektiren mücevherata 4 taksit
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İstanbul'u Koşuyorum etkinliğinin Bebek Etabı koşuldu
İstanbul'u Koşuyorum etkinliğinin Bebek Etabı koşuldu
8 Aralık 2019 Pazar günlük burç yorumlarını oku
8 Aralık 2019 Pazar günlük burç yorumlarını oku