Avam Kamarası'nda Brexit bir kez daha oylanacak

Avam Kamarası Başkanı John Bercow, daha önce iki kez reddedilen ve bir daha oylanamaz dediği Brexit anlaşmasının bir kez daha oylanmasına izin verdiğini açıkladı.

Avam Kamarası'nda Brexit bir kez daha oylanacak
Avam Kamarası'nda Brexit bir kez daha oylanacak Editör
LONDRA (AA) - İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasının Başkanı John Bercow daha önce iki kez reddedilen İngiltere'nin Avrupa Birliğinden (AB) ayrılmasına (Brexit) yönelik anlaşmanın yeniden oylanmasına izin verdi.

Bercow, böylece hükümetin AB ile vardığı Brexit anlaşmasının parlamentoda yarın oylamasının önünü açtı. 

Bercow daha önce anlaşmada önemli bir değişiklik olmadıkça yeniden oylanmasının parlamento teamülüne aykırı olacağını açıklamıştı.

Hükümet bu engeli aşmak için daha önce AB ile üzerinde anlaşılan ve tarafların Brexit sonrası ilişkileriyle ilgili vizyonu içeren siyasi çerçeve belgesiyle birilikte sunulan Brexit anlaşmasını bu kez tek başına parlamentoya sunmuştu.

Bercow'un izninin ardından 15 Ocak'ta ve 12 Mart'ta parlamentoda ezici çoğunlukla reddedilen Brexit anlaşması yarın 3'üncü kez oylanacak.

Avam Kamarasının Başkanı John Bercow İngiliz parlamentosunda avam kamarası ingilterenin AB ile vardığı Brexit anlaşması 15 ocak brexit oylaması 12 mart brexit oylamas
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti