YSK Başkanı Sadi Güven: İtiraz olmayan yerlerde mazbatalar verilecek

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, YSK'da yaptığı açıklamada, itiraz sürecinin devam ettiğini aktardı ve itiraz olmayan yerlerde mazbataların verileceğini açıkladı.

YSK Başkanı Sadi Güven: İtiraz olmayan yerlerde mazbatalar verilecek
YSK Başkanı Sadi Güven: İtiraz olmayan yerlerde mazbatalar verilecek Editör
ANKARA (AA) - Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, YSK binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin sona erdiğini ve geçici sonuçların siyasi partilerle paylaşıldığını belirtti.

İtiraz sürecinin devam ettiğini aktaran Güven, ilçe ve il seçim kurullarının itiraz olması durumunda kararlarını vereceğini vurguladı.

Bugün saat 15.00'e kadar ilçe seçim kurullarına itiraz süresinin olduğunu hatırlatan Güven, "İlçe seçim kurullarının 2 günlük bir karar verme süresi var. İl seçim kurullarında bir günlük itiraz süresi var. Onlar da 2 günlük bir süre içerisinde itirazlara karar verecekler. Sonra 3 gün içerisinde de isterlerse bize gelecekler. Süreç bu şekilde işleyecek." diye konuştu.

Güven, mazbatalarla ilgili soru üzerine, "İtiraz olmayan yerlerde mazbatalar verilecek." karşılığını verdi.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven seçimlere itiraz başladı ne zamana kadar seçimlere itiraz devam edecek siyasi partilerin seçim itirazı sadi güven istifa mı etti yüksek seçim kuru
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti