İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı hakkındaki iddialara yalanlama

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz yaptığı açıklamada, İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal ile ilgili iddiaları yalanladı.

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı hakkındaki iddialara yalanlama
İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı hakkındaki iddialara yalanlama Editör
ANKARA (AA) - Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

HSK Başkanvekili Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal'ın, yıllar önce emekli olan cumhuriyet savcısı eşi Mehmet Gürdal'ın "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği sebebiyle meslekten atıldığı ve bir gazeteci hakkında haksız iddianame düzenlediği"ne ilişkin çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. 

FETÖ üyeliği nedeniyle bugüne kadar meslekten ihraç edilen "Mehmet Gürdal" isimli başka bir cumhuriyet savcısı ve hakimin de bulunmadığını vurgulayan Başkanvekili Yılmaz, "Söz konusu haberin içeriği tamamen yanıltıcı olup, sağlam bir dayanağa da sahip değildir." ifadelerini kullandı.

Mehmet Yılmaz, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden de paylaştığı açıklamasında, İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal'ın dün akşam yaptığı yazılı açıklamasına da yer verdi.

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal istifa etti mi İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı kim Fetullahçı Terör Örgütü Müberra Gürdal kimdir Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili FETÖ üy
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti