Usta sanatçı Dilber Ay 63 yaşında vefat etti

Sanatçı Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi nedeniyle 63 yaşında yaşamını yitirdi. Dilber Ay kimdir, nereli? Dilber Ay hangi filmlerde rol aldı, Altın Koza Ödülünü aldı mı?

Usta sanatçı Dilber Ay 63 yaşında vefat etti
Usta sanatçı Dilber Ay 63 yaşında vefat etti Editör

 

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde kalp krizi geçiren Ay, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Dilber Ay, buradaki müdahaleye rağmen 63 yaşında yaşamını yitirdi.

Dilber Ay 1956'da doğdu. Küçük yaşta evlendirildi. O evlilikten 2 çocuğu oldu sonra boşandı. 1998'de şimdiki eşi ile ikinci evliliğini yaptı. Geçtiğimiz zamanlarda verdiği bir röportajda evliliğinin ilk gün kü gibi heyecanla devam ettiğini açıklamıştı.

Altın Koza Film Festivali'nde ödül aldı

Dilber Ay, 1956'da Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi. Katıldığı ses yarışmasıyla sahne dünyasına adım atan Ay, çok sayıda albüm çıkarttı.

"Hacı Ağa", "Zorunda mıyım?", "Gelmezsen gelme" gibi eserlerle tanınan sanatçı, "Kadere Mahkumlar" televizyon programıyla geniş kitlelere ulaştı.

Oyunculuk yeteneğine de sahip olan Ay, rol aldığı "Beynelmilel" sinema filmiyle 14. Altın Koza Film Festivali'nde "En iyi yardımcı kadın oyuncu" ödülüne değer görüldü.

Ay, "Hayat Sana Güzel" ve "Yol Arkadaşım 2" sinema filimlerinde de rol aldı.

dilber ay öldü mü dilber ay kalp krizinden mi öldü dilber ay kimdir nereli dilber ay kaç yaşında öldü altın koza ödülü dilber ay aldı mı kadere mahkumlar programında dilber ay dilber ay hangi filmlerde oynadı
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti