Pursaklar yeni başkanını 9 Mayıs'ta seçiyor

31 Mart seçimlerinde Pursaklar Belediye Başkanı seçilen Ayhan Yılmaz sağlık sorunları nedeniyle istifa etmişti. Belediye Meclisi tarafından 9 Mayıs Perşembe günü seçim yapılacak.

Pursaklar yeni başkanını 9 Mayıs'ta seçiyor
Pursaklar yeni başkanını 9 Mayıs'ta seçiyor Editör
ANKARA (AA) - Pursaklar Belediye Meclisi, görevinden istifa eden Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz'ın yerine 9 Mayıs Perşembe günü seçim yapacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminde Pursaklar Belediye Başkanı olarak seçilen ve geçen hafta sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa eden Ayhan Yılmaz'ın yerine AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca bir isim belirlenecek.

Belediye meclis üyeleri ile toplantı yapacak yetkililerin, adayı bu şekilde belirleyeceği öğrenildi.

Pursaklar Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Öztürk, yaptığı açıklamada, belediye başkanlığı için henüz bir aday belirlenmediğini ifade ederek, "Belediye başkan adayı olmak için 23 meclis üyesi arkadaşımızın da şansları eşit durumda. İstişareler yapılarak bir aday belirlenecek, şu anda belirlenen bir aday yok." dedi.

Belediye meclisinde AK Parti'nin 23, MHP'nin 5, İYİ Parti'nin 3 meclis üyesi yer alıyor.

Pursaklar Belediye Meclisi Pursaklar Belediye Başkanı kim oldu yeni Pursaklar Belediye Başkanı belli oldu mu ayhan yılmaz Pursaklar Belediye Başkanlığından istifa etti Pursaklar Belediye Başkanlığı seçimi ne zaman yapılacak
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti