CHP İstanbul seçimi için 40 milletvekilini görevlendirdi

CHP, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için bir grup milletvekilini TBMM'de hazır bulunduracak, diğer milletvekilleri ise İstanbul'da çalışacak.

CHP İstanbul seçimi için 40 milletvekilini görevlendirdi
CHP İstanbul seçimi için 40 milletvekilini görevlendirdi Editör
TBMM (AA) - CHP, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için çalışma düzeni oluşturdu.

Seçim kampanyasının startı 22 Mayıs'ta verilecek, milletvekilleri İstanbul'da seçim kampanyasının başlangıcıyla birlikte çalışmalarına başlayacak.

CHP'li 16 milletvekili Ankara'da, TBMM'de hazır bulunacak.

24 milletvekili Tuzla, Sultanbeyli, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Zeytinburnu, Şişli, Beyoğlu, Sarıyer, Beykoz, Bakırköy, Esenyurt, Üsküdar, Adalar, Bahçelievler, Büyükçekmece, Başakşehir, Eyüpsultan, Çatalca, Esenler, Bağcılar, Ataşehir, Silivri, Küçükçekmece ilçe sorumlusu olarak görev alacak.

Bunların dışında kalan milletvekilleri İstanbul'da bulunarak, süreç içinde grup başkanvekilleri tarafından verilecek görevleri yerine getirecek.

Bazı milletvekilleri ise İstanbul'da bulunup, sorunlar itibarıyla uzmanlık gerektiren konularda ya da seçmen profili açısından etkileri bakımından verilecek özel görevleri yürütecek.

23 Haziran seçimlerinde chp 23 Haziran seçimi adayları chp nin seçim kampanyası nedir chp den 23 haziran kampanyası chp seçim startını ne zaman verdi verdi mi chp nin hangi 24 milletvekili istanbul da chp 16 milletvekili anka
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23 Ağustos'ta 9 film vizyona girecek
23 Ağustos'ta 9 film vizyona girecek
Rusya Uluslararası Uzay İstasyonuna insansı robot gönderdi
Rusya Uluslararası Uzay İstasyonuna insansı robot gönderdi