Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davada istenen cezalar belli oldu

31 Mart 2015'de şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın görüşülen davasında 2 sanığın ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davada istenen cezalar belli oldu
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin davada istenen cezalar belli oldu Editör
İSTANBUL (AA) - İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın, DHKP/C'li teröristlerce makamında rehin alınarak şehit edilmesine ilişkin 4'ü tutuklu 9'u firari 14 sanığın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcılık, iki sanığın ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. 

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan mütalaa okundu. 

Mütalaada, tutuklu sanıklar Mustafa Koçak ve Murat Canım'ın, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs ve kasten öldürme" suçlarından olmak üzere ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenirken, bu sanıkların, "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçundan 2 yıldan 7 yıla, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla ve "ateşli silahlar kanununa muhalefet" suçundan da 1 yıldan 3 yıla olmak üzere toplam 10 yıl 6 aydan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. 

Tutuklu sanıklardan Mithat Öztürk ve Cengiz Özel ile tutuksuz sanık Deniz Özel'in, "üye olmamakla birlikte silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen mütalaada, davanın firari 9 sanığıyla ilgili dosyanın ise ayrılması ve başka bir esas numarası verilerek yürütülmesi talep edildi. 

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz ne zaman öldürüldü Mehmet Selim Kiraz davası sonucu nedir İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi Mithat Öztürk ve Cengiz Özel müebbet hapis Mehmet Selim Kiraz nasıl öldü DHKP/C li terö
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti