İYİ Parti 25 Mayıs'ta tüzük kurultayına gidiyor

İYİ Parti 25 Mayıs'ta kurultaya gidiyor. Tüzük'te, teşkilatlanma çalışmaları ve Genel İdare Kurulunun üye sayısının düşürülmesinin de yer aldığı bazı değişiklikler öngörüldüğü belirtildi.

İYİ Parti 25 Mayıs'ta tüzük kurultayına gidiyor
İYİ Parti 25 Mayıs'ta tüzük kurultayına gidiyor Editör
ANKARA (AA) - İYİ Parti, 25 Mayıs'ta tüzük kurultayı yapacak.

Edinilen bilgiye göre, Yenimahalle'deki Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde saat 10.00'da başlayacak kurultayda, parti tüzüğünde önemli değişikliklere gidilmesi bekleniyor.

Genel Başkan Meral Akşener bir konuşma yapacağı kurultayda, Parti Tüzük Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda yapılacak değişiklikler oylanarak karara bağlanacak.

Tüzük değişikliğinin, parti içi uygulamalarda yaşanan aksaklıkların giderilmesi, teşkilatlanma çalışmaları ve Hazine yardımlarının dağıtılması, Genel İdare Kurulunun (GİK) sayısının 50'ye düşürülmesi, Genel Başkanın istemesi durumunda, GİK dışında parti üyesi olan 3 kişiye "Başkanlık Divanı"nda görev verebilmesi gibi konuları kapsadığı belirtildi.

İyi Parti'nin Genel Merkezi Merter'de bulunmakta.

İYİ Parti tüzük kurultayı ne zaman yapılacak Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde kurultay İYİ Parti tüzük kurultayı nerede yapılacak iyi parti Parti Tüzük Komisyonu iyi parti Genel Başkan Meral Akşener iyi partinin binası
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti