Fazıl Say ve Şanghay Filarmoni aynı sahnede

İKSV tarafından düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali'nin kapanış konseri kapsamında Fazıl Say ve Şanghay Filarmoni Orkestrası birlikte konser verdi. Fazıl Say konser takvimi?

Fazıl Say ve Şanghay Filarmoni aynı sahnede
Fazıl Say ve Şanghay Filarmoni aynı sahnede Editör
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali'nin kapanış konserinde, Fazıl Say ve Şanghay Filarmoni Orkestrası birlikte sahne aldı.

Şanghay Filarmoni Orkestrası, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen konserde, Türkiye'deki müzikseverlerle ilk kez buluştu.

Bugüne kadar birçok ülkede konser veren Fazıl Say, iki bölümden oluşan konserin ilk yarısında Beethoven'ın 3. Piyano Konçertosunu yorumladı.

Yaklaşık 11 yıldır orkestranın daimi şefliğini yapan Liang Zhang yönetimindeki Şanghay Filarmoni Orkestrası da ilk yarıda Ye Xiaogang'ın "The Fading Gingkgo Biloba" eserini icra etti.

Orkestra, müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserin ikinci yarısında ise Antonin Dvorak'ın 6. Senfonisini seslendirdi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı nerede İstanbul Kültür Sanat Vakfı konserleri takvimi 47. İstanbul Müzik Festivali ne zaman bitiyor 47. İstanbul Müzik Festivali ne zaman başladı Şanghay Filarmoni Orkestrası türkiye de fazıl say i
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti