Fuat Oktay: Libya'daki vatandaşlarımız acilen serbest bırakılmazsa sonuçları ağır olacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Libya'daki vatandaşlarımızın acilen serbest bırakılmaması halinde sonuçların ağır olacağını açıkladı. Libya'daki vatandaşlarımız serbest bırakıldı mı?

Fuat Oktay: Libya'daki vatandaşlarımız acilen serbest bırakılmazsa sonuçları ağır olacak
Fuat Oktay: Libya'daki vatandaşlarımız acilen serbest bırakılmazsa sonuçları ağır olacak Editör
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Türkiye Cumhuriyeti, tüm kurumlarıyla, dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarımızın güvenliklerini ve haklarını korumakta kararlıdır." dedi.

Oktay, Libya'da Türk vatandaşlarının alıkonulmasına ilişkin yaptığı açıklamada, Libya’da Hafter'e bağlı illegal milis güçleri tarafından alıkonulan Türk vatandaşlarımızla ilgili olarak ilk andan itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgi ve direktifleri doğrultusunda, Dışişleri Bakanlığı, Libya Büyükelçiliği ve ilgili tüm birimlerle gerekli çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü söyledi.

Libya’da bulunan Türk vatandaşlarıyla irtibat kurulduğunu, sağlık durumlarının iyi olduğunun bildiren vurgulayan Oktay şunları kaydetti:

"Alıkonulan vatandaşlarımızın bir an önce serbest bırakılarak Türkiye’ye getirilmesi için ilgili tüm kurumlarımız titizlikle faaliyetlerini sürdürmektedir. Vatandaşlarımızın acilen serbest bırakılmaması halinde bu eylemi yapanlar 'meşru hedef' haline gelecek ve sonuçları ağır olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, tüm kurumlarıyla, dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarımızın güvenliklerini ve haklarını korumakta kararlıdır."

​Cumhurbaşkanı Yardımcıları kimler Fuat Oktay kimdir Libya daki vatandaşlarımız tutuklandı mı Libya daki vatandaşlarımız serbest bırakıldı mı libya da vatandaşlarımız neden tutuklandı Libya Büyükelçiliği
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti