Moldova TürkAkım'dan gaz almak istediğini açıkladı

Moldova Ekonomi ve Altyapı Bakanı Vdim Brınzan, TürkAkım’dan doğal gaz almak için Gazprom'la görüşüyoruz, dedi. TürkAkım nedir ne zaman kurulmuştur? TürkAkım üyeleri kim?

Moldova TürkAkım'dan gaz almak istediğini açıkladı
Moldova TürkAkım'dan gaz almak istediğini açıkladı Editör
Moldova Ekonomi ve Altyapı Bakanı Vadim Brınzan, TürkAkım doğal gaz boru hattı projesi üzerinden gaz almak için Rus enerji şirketi Gazprom ile görüştüklerini bildirdi.

Brınzan, Moldova’nın başkenti Kişinev'de gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl Gazprom ile imzaladıkları doğal gaz alım anlaşmasının bu yıl sona ereceğini belirtti.

TürkAkım projesinden doğal gaz ithal etmek istediklerini dile getiren Brınzan, "TürkAkım’dan gaz almak için Gazprom'la görüşüyoruz." dedi.

Ukrayna, Romanya, Bulgaristan ve Moldova arasında bir istişare platformu oluşturmak istediklerini ifade eden Brınzan, "TürkAkım’ın teknik ve ekonomik açılarını değerlendirmek istiyoruz. Avrupa Komisyonu söz konusu platformun arabulucusu olacak." diye konuştu.

TürkAkım nedir ne zaman kurulmuştur?

Rus gazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım doğal gaz boru hattı, her biri yıllık 15,75 milyar metreküp kapasiteye sahip iki hattan oluşacak.

Moldova Ekonomi ve Altyapı Bakanı kim Vadim Brınzan kimdir TürkAkım nedir ne zaman kurulmuştur TürkAkım kimlerden oluşuyor moldova türkakım a katılıyor gazprom anlaşması nedir
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özbekistan'a uçuşlar ucuzluyor mu?
Özbekistan'a uçuşlar ucuzluyor mu?
A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın rakipleri belli oldu
A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın rakipleri belli oldu