Flaş! Beşiktaş Yardımcı Antrenörü Orhan Ak istifa etti

Geldiği günden bugüne tepkilere sebep olan Beşiktaş Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Orhan Ak, görevinden istifa etti. Orhan Ak istifa etti mi, kimdir? Orhan Ak olayı nedir?

Flaş! Beşiktaş Yardımcı Antrenörü Orhan Ak istifa etti
Flaş! Beşiktaş Yardımcı Antrenörü Orhan Ak istifa etti Editör
Beşiktaş Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Orhan Ak, yaptığı yazılı açıklamayla istifa kararını duyurdu. 

"Büyük Beşiktaş camiasının dikkatine" diye başlayan açıklamada, "Bugün itibarıyla Beşiktaş Jimnastik Kulübündeki görevimden istifa ediyorum. Geldiğimiz ilk günden beri kader birlikteliği yaptığım hocam Sayın Abdullah Avcı ile birlikte Beşiktaş Futbol Kulübünün menfaatleri doğrultusunda çalışarak kulübümüzü şampiyonluğa ulaştırmayı hedefledik." ifadeleri yer aldı. 

"Bu süreçte malum olduğu üzere sosyal medyada bazı taraftarlarımızdan gelen istifa çağrılarını yakından takip ettim." ifadesini kullanan Orhan Ak, şunları kaydetti:

"Bu olumsuzluğa istinaden kulübümü, başkanımızı ve hocamızı zor durumda bırakmamak adına takımımızdaki görevi bırakmak için birkaç kez hocamıza danıştım. Bu talebime karşın hocamızın isteği doğrultusunda, 'üzerimdeki büyük hatırına istinaden' kulübümüzdeki görevime devam ettim. Bundan dört sene öncesinde yaşanan tamamen şahsi bir reaksiyonun, tüm Beşiktaş taraftarına gösterilmiş bir tepki gibi yansıtılması üzerine özür açıklamasında da bulundum." 

Orhan Ak, açıklamasında daha sonra şu ifadeleri kullandı:

"Şu bilinmelidir ki ben bulunduğum yere hiçbir zaman bir yük olmak istemem. Ailemden sonra vazgeçemediğim tek tutkum olan futbolda amacım görevimi en doğru biçimde yerine getirmek. Kariyerimin bundan sonraki bölümünde de, bugüne kadar sahip olduğum tüm başarı ve güzel anıları borçlu olduğum bu güzel oyuna ve ülke futboluna yararlı olabilmek için var gücümle çalışacağım. Hayatta yaşadığım olumsuz durumlara her zaman 'her şeyde bir hayır vardır' felsefesi ile yaklaştığım için taraftarımıza herhangi bir kırgınlık duymuyorum. Yaşanan bu süreçte sokakta, tribünde, dışarıda bana destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Beşiktaş'ta çalıştığım iki ayı her zaman güzel anılarla hatırlayacağımı tüm samimiyetimle söyleyebilirim. 2019-2020 Cemil Usta Sezonu’nda başta kulübümüze olmak üzere, Başkanımız Sayın Fikret Orman’a, hocamız Abdullah Avcı ve ekibine başarılar dilerim."

Orhan Ak kimdir, nereli?

29 Eylül 1979'da Kocaeli'nin Koğükpelit köyünde doğdu. Aktif futbol yaşantısında sol bek pozisyonunda görev almaktaydı.

Orhan Ak olayı nedir?

Orhan Ak Gebze'de Beşiktaşlı taraftarlarla tartışma yaşamıştı.

Olay 4 yıl önce Gebze'deki Eskihisar Feribot İskelesi'nde yaşanmıştı. Ferbotta Emre Belözoğlu ile Orhan Ak, Beşiktaş taraftarıyla kavga etmişti. Bu kavga esnasında silah çekildiği iddiaları ortaya atılmış o günden itibaren Ak'ın siyah beyaz taraftarlarla yıldızı barışmamıştı. 

Sezon başında Abdullah Avcı ne demişti?

Beşiktaş taraftarının siyah-beyazlı takımda görev yapmasına sıcak bakmadığı ve Avusturya kampında çeşitli şekilde protesto edilen yardımcı antrenör Orhan Ak ile ilgili açıklamalarda bulunan deneyimli teknik adam, şunları söyledi:

"Orhan hoca samimi açıklamalarda bulundu. Başkan da net şekilde görüşlerini açıkladı. Ben profesyonellerle çalışıyorum. Her profesyonelden maksimum verim almaya çalışıyorum. Bu da bunun içindeki parçalarda biri. Üç kişilik antrenör ekibim var, bunlardan ikisi kulübede biri tribünde duruyor. Bunları dönüşümlü olarak kullanıyorum. Nasıl kullanacağımı zaman gösterecek. Saha içinde kalmaya, oyunu geliştirmeye çalışan bir insanım. Taraftar nasıl bir oyun bekliyor, Beşiktaş'ın nasıl planları, organizasyonları var, bunları konuşmak isterdim. Ben saha içinde kalmaya devam edeceğim. Beşiktaş taraftarı sağduyulu bir taraftardır. Zaman istemiyoruz destek istiyoruz. Taraftar o desteği bize vercektir diye düşünüyorum."

orhan Ak istifa etti mi orhan ak olayı nedir Abdullah Avcı orhan ak için ne dedi orhan ak kimdir nereli orhan ak beşiktaş da ne yaptı orhan ak gebze silah emre belözoğlu
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
İspanya'da La Liga başlıyor mu, karar verildi
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti
Galatasaray'ın Divan Kurulu 'online' gerçekleşti