Magazin

Barış Atay Kimdir?

Gezi Parkı eylemlerine katılan sanatçılardan oyuncu Barış Atay, Redhack soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Arka Sıradakiler dizisindeki Saffet rolüyle ünlenen, ardından Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı Hayat Devam ediyor dizisiyle ekranlara gelen oyuncu Barış Atay, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince hava alanında gözaltına alındı.

Barış Atay Kimdir?

25 Kasım 2013 23:33
-A

+A

Gezi Parkı eylemlerine katılan sanatçılardan oyuncu Barış Atay, Redhack soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Arka Sıradakiler dizisindeki Saffet rolüyle ünlenen, ardından Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı Hayat Devam ediyor dizisiyle ekranlara gelen oyuncu Barış Atay, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince havaalanında gözaltına alındı.

İKİ KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Polis, Barış Atay'ın evinde de arama yaptı. Barış Atay'la birlikte aynı sebeple iki kişinin daha gözaltına alındığı, o kişilerin de evlerinde arama yapıldığı öğrenildi.

EVİNDE ARAMA YAPILDI

Avukat Efkan Bolaç Twitter hesabından, oyuncu Barış Atay'ın Havaalanında gözaltına alınarak evinde arama yapıldığını ve Redhack'le bağlantılı olarak işlem yapıldığını ve Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğünü paylaştı.

Barış Atay'ın avukatı Efkan Bolaç, gözaltına alınanların İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'ne götürüldüğünü ifade etti.

GEZİ PARKI VE ODTÜ EYLEMLERİNE DESTEK VERMİŞTİ

Gezi Parkı protestolarına destek veren ve muhalif bir çizgide yer alan Barış Atay, ODTÜ eylemlerine de destek vermişti.

"BU BİR ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ"

Barış Atay, ÖDTÜ'lü öğrenciler için kaleme aldığı bir yazıda, "Bu bir özgürlük mücadelesi bu bir varoluş kavgasıdır. Yanınızdayiz, hiç vazgeçmeden, geri adım atmadan" ifadelerini kullanmıştı.

BARIŞ'A TWİTTER'DAN DESTEK GELDİ

Oyuncu Yasemin Allen Twitter sayfasına yazdığı "Onurlu bir insan, haksızlık karşısında susmayan bir arkdaşımızdır. Gözaltına alınması güç gösterisidir, yanlıştır" notuyla Barış Atay'a destek verdi.

BERNA LAÇİN VE ŞEBNEM SÖNMEZ MESAJLARLA DESTEK OLDU

Berna Laçin ve Şebnem Sönmez sayfalarında yayınladıkları mesajlarla Barış Atay'a destek oldu.

Barış Atay'ın hayranları da #barisatay ve #BarisAtayYalnizDeğildir hashtag'i ile sosyal medyada onlarca mesaj yayınladılar.

Barış Atay Kimdir?
1981'de Almanya'da doğan Barış Atay buradan sonra 1999 yılna kadar Mengüllü, Antakya'da yaşamıştır. 18 yaşını doldurduktan sonra üniversite için yolu Akdeniz'e düşen Barış Atay Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başlamıştır. Ancak son yılında tiyatroya olan düşkünlüğü ve yeteneğinden dolayı Barış Atay okulu bırakmış ve İstanbul'a giderek Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitenin tiyatro bölümüne girmiştir. Barış hala buradaki eğitimini devam ettiriyor. 1.84 boyunda olan Barış'ın göz rengi kahverengidir.

Barış Atay daha önce Hacı ve Şöhret adlı dizilerde oynamıştır. Ayrıca Kavuk ve Zincirbozan adlı filmlerde de rol almıştır. Ancak asıl dikkatleri üstüne çektiği rol Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Saffet karakteridir. Dizinin ilk üç sezonunda başarılı performansını sürdüren Barış birçok kişi tarafında sevilen ve takip edilen bir aktör olmayı başarmıştır.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER
HAVA DURUMU

ARŞİV

Günlük Gazeteler

Oku