Eyvah eyvah 3 izle - Full HD tek parça seyret

Eyvah Eyvah 3 filmi full tek parça Hd izle. İşin içinde Ata Demirer varsa gülme garantilidir, başarısız olma olasılığı ise oldukça düşüktür. Filmografisinde kendisine yakışmayacak derecede kötü bir film olan Osmanlı Cumhuriyeti isimli facia yer alsa da genel olarak baktığımızda hep iyi yapımlar görüyoruz.

04 Mart 2014 Salı 10:41
Eyvah eyvah 3 izle - Full HD tek parça seyret
Ata Demirer, 2010 yılında Eyyvah Eyvah diye bir filmle çıkagelmiş ve tüm Türkiye'yi kahkahalara boğmuştu. Sadece güldürmek amaçlı değil, milletine iyi bir film izletmek istediği için de yarattığı Eyyvah Eyvah'ın bir yıl sonra ikincisini sunmuştu. En az ilki kadar güzel bir devam filmi çekmeyi başarmıştı. Ardından üçüncü filmi ilk önce yapmayacağını dile getirmiş, ancak kararından vazgeçip bir yıl önce üçüncü filmin hazırlıklarına başladığını açıklamıştı. Hepimizi büyük bir heyecan sarmıştı. İşte bugün o heyecan dolu bekleyişlerimiz son buldu, koştura koştura gittik Eyyvah Eyvah 3'e, keyifle de döndük evimize. Sonuç; Ata Demirer, ilk iki film kadar başarılı olmasa da onlar kadar eğlenceli bir üçüncü filmle çıkmış karşımıza. Kendini tekrar etmekten de elinden geldiğince kaçınmış.

Eyvah Eyvah 3 filmi Full HD fragman izle

 
Film klasik Eyyvah Eyvah müzikleriyle başlıyor. Hüseyin Badem arkadaşlarıyla rakı sofrasında çalıp söylerken bir haber geliyor; karısı Müjgan doğruyordur. Hemen atlıyorlar bir arabaya, hastaneye gidiyorlar. Kolaylıkla sıkıcı olabilecek bir doğum sahnesini bile esprilerle süslemeyi başarıyor Ata Demirer; filme hoş bir tebessüm eşliğinde başlıyoruz böylelikle. Ardından Hüseyin kendine yeni bir iş arıyor ve buluyor da. Bu sırada Firuzan da İspanyol'dan ayrılıyor ve Hüseyin'in yanına gidiyor. Geyikli'de düzenlenecek olan Zeytin Festivali için hazırlıklar da boy göstermeye başlıyor ve bu festival için angaje edilen organizatör ortalığı fena halde karıştırıyor.  
 
 
Senaryo yazmak oldukça zor iş ve Ata Demirer bu işi harika bir şekilde başarıyor ama bu sefer elindeki malzemeler kısıtlı olduğu için pek kuvvetli bir öykü yaratamamış. Fakat hikayenin mizahi yönü o kadar iyi dengelenmiş ki kusurları kolaylıkla görmezden gelebiliyorsunuz. Zaten kusur dediğimiz şey de filmin mükemmel ilk iki film kadar büyük bir hayranlık uyandıramaması. Kolay değil tabii aynı formülü üç kere tutturmak, bu kadarını başarabildiği için bile tebrik etmek lazım Ata Demirer'i. Hikayeye eklediği iki yeni karakter de hiçbir zorlama hissi uyandırmıyor; profesyonelce yerleştirilmişler ve ikisinin de katkısı büyük olmuş. Serra Yılmaz, Mercedes Hanım karakteriyle filmin ince mizah anlayışına bir absürtlük katmış -fena da olmamış. Cengiz Bozkurt ise karakteri için biçilmiş kaftan; üçkağıtçı bir organizatörü harikulade canlandırıyor. 
 
 
Bu arada, Eyyvah Eyvah serisini Recep İvedik serisiyle karşılaştıranlar var. Ancak, filmlerden birinin mizah anlayışı inceliklerle dolu, diğerinin ise kabalıklarla. Şahan bile böyle bir kıyaslama yapıldığını duysa herhalde güler? Yani, komedi farstan daha üstün bir tür olduğu için Eyyvah Eyvah serisi bu anlamsız yarışta galip geliyor, kalite anlamında baktığımızda da üstüne tur bindiriyor.
 
Eyyvah Eyvah 3, içinde müzik ve aşkı barındırıyor, anlamlı mesajlar içeriyor ve en önemlisi de güzelce güldürüyor; ailecek gidilip keyifle izlenecek türden yani. Çanakkale'nin havasını da filmin her anında hissediyor, mekan seçimlerine hayran kalıyorsunuz. İlk iki filmde de olduğu gibi çoğunlukla eğlendiren, kimi zaman hoş bir duygusallık estiren naif bir yerli komedi izleyeceksiniz. En azından izleyeceğiniz komedinin Düğün Dernek'ten biraz daha iyi olduğu kesin. Mükemmeliyetçi değilseniz eğer, salondan mutlu ayrılacağınızın garantisini veriyorum...

    Yorumlar

Arşiv