Recep İvedik 4 izle (FULL HD 2 parça)

Recep İvedik 4 full izle. HD Tek parça online izle. Şahan Gökbakar'ın 2008 yılında ilk kez seyirciyle buluşturduğu son derece kaba, zorba, görgüsüz, terbiyesiz ve anlayışsız bir imaj çizen Recep İvedik'i milyonlar sevdi, izledi ve bir gişe rekortmeni yaptı.

04 Mart 2014 Salı 10:57
Recep İvedik 4 izle (FULL HD 2 parça)
Magandoş halk kahramanımız Maldivler'de!
 
Başarısındaki en büyük etken esprilerini halkın hoşlanacağı ve anlayacağı türden bel altı cümleler kurarak yapmasıdır herhalde? Kısa sürede İvedik gibi konuşmak onun taklidini yapmak moda oldu ülkemizde. Daha çok kenar mahallelerde görülen argo konuşmalara kendine has bir üslup katarak hem itici hem de yer yer komik bir karakter olmayı başardı. Recep İvedik, halk tarafından çok sevildi ama sinemaseverler tarafından bir işkence aracı olarak nitelendirildi. Hele ki üçüncü filmin patavatsızlığı benim gözümde karakteri iyice iğrenç bir boyuta ulaştırmıştı. O vakit, yeni bir film çıkarsa asla izlememe kararı almıştım. Gelgelelim bu kararımı değiştirecek bir takım güzellikler oldu. Tipleme, tahammül edilemeyecek düzeyde iticiliğe sahip aynı tipleme olsa da fragmanını izlediğim anda Şahan Gökbakar'ın önemli değişikliklere gittiğini hemen anladım. Ve belki de ilk kez bir Recep İvedik filminde içten güldüm...

RECEP İVEDİK 4 FRAGMANI FULL HD İZLE
 
İlk üç filmin birkaç tane ortak büyük problemi vardı; özensiz yazılmış senaryo (hatta senaryo demek bile doğru olmaz), yalap şalap seçilmiş oyuncular, feci derecede kötü ışık-ses kullanımı ve basit bir televizyon programını andıran başarısız çekimleri gibi. Şahan Gökbakar zeki ve kaliteli bir tiyatrocu; bunu da Recep İvedik 4 ile ilk kez kanıtlamış. Dört yıllık bir gecikmeyle gelen dördüncü filmde daha önceki kusurlarını kendi de çözmüş olmalı ki bu sefer derli toplu bir olay örgüsüyle gelişen, içinde az da olsa incelik barındıran, biraz daha seviyeli esprilere yer veren ve ucuz televizyon şovundan ziyade bir sinema filmine daha çok benzeyen bir yapımla karşımıza çıkmış. Bu kadar büyük bir değişimin en iyi özeti, prodüksiyon ekibinin değişmesi olsa gerek. Gökbakar kardeşler, kendi yapımcı şirketleri olan Çamaşırhane Film'i kurduktan sonra Faruk Aksoy ile çalışmayı bırakmışlar.Üstüne bir de Acun Ilıcalı takviyesi gelince imkanlar çoğalmış haliyle. 
 
 
Zaten seyirci de artık Şahan'dan böyle bir hamle bekliyordu. Peş peşe sıralanmış, birbiriyle bağlantısız skeçlerden gına gelmişti. Sürekli aynı tip esprilerden ve filmlerin anlamlı bir sona bağlanmamasından serinin hayranları bile sıkılmaya başlamıştı sanırım. Yine Recep İvedik filmin tamamında merkezde yer alıyor ve yan karakterlere pek bir imkan tanımıyor. Bu yüzden de Şahan, yardımcı oyuncu seçiminde yine kolaya kaçıyor. Bir-iki isim dışında oyuncu kadrosunu sanki Taksim meydanından rastgele toplamış gibi bir tablo çiziyor. Ama biz alıştık zaten, yardımcı rollerdeki kişilere iş düşmeyeceğini biliyoruz; İvedik'in güldürmesini umarak gidiyoruz filme, başka kimsenin değil. 
 
 
Daha da yapmacıklaşmış pis makyajıyla setlere dönen Şahan Gökbakar, bu sefer İvedik'ten nefret edenleri bile kahkahalara boğabilecek birkaç sahne eklemiş filmine. Örneğin, ünlülerin soyadı benzerliği üzerinden gerçekleştirdiği araştırma sahnesi veya fragmanda da yer alan Kamil Koç esprisi gibi oldukça eğlenceli sahneleri mevcut yeni İvedik'in. Adada takımlar belirlenirken yaptığı yorumlar da bir hayli komik olurken absürt mizah anlayışını sonuna kadar kullanmayı ihmal etmiyor. Komedidense fars (farsın en kabası) olarak adlandırdığımız Recep İvedik serisinde görülmeyi hak eden tek parça olmayı başarıyor bu dördüncü halka.
 
Küfürlü esprilerin azaldığı bir Recep İvedik filmi izleyeceksiniz. Bu hafifletilmiş İvedik performansı fanlarını biraz üzebilir ancak genel izleyicinin fazlasıyla hoşuna gideceğini düşünüyorum. En azından ben, İvedik'i biraz daha insancıllaştırılmış bir şekilde gördüğüm için gelecek filmlere olan ön yargımı yıktım. Tabii ciddi bir konu sıkıntısı var, hadi bu sefer Survivor sayesinde geçiştirildi ama bir sonraki projede ne olacak?
 
Toplamda iki saat süren filmin doksan dakikası parodileştirilmiş bir Survivor sezonunun özeti gibi. Bu yüzden Survivor'ı takip etmeyenlerin bizim kadar zevk alacağını sanmıyorum ama yine de İvedik hayranlarını güldürecek malzeme epey bol. Filmin ilk bölümü İvedik'in mahallenin top sahasını kurtarmak için delicesine para arayışını ekranlara getiriyor. Mahallede çocuklarla futbol oynadığı araziyi bir müteahhitin satın aldığını ve oraya bina dikileceğini duyunca hiç düşünmeden kendini ortaya atıyor ve 300.000 TL'yi üç ay içerisinde getireceğine söz veriyor. Filmin gündeme yönelik mesajları ise bu kadar kabalığın arasından sıyrılan nadir inceliklerden biri. Filmin sonu başından kolaylıkla anlaşılsa da mizahın yerini insanlığa bıraktığı hoş bir finalle bitiyor film. Bu seride böyle bir şeye ilk kez rastladığımız için de 'tahmin etmiştik zaten' diyeceğimize şaşırmakla kalıyoruz.
 
 
Sonuçta, Recep İvedik 4 gülmek isteyenleri fazlasıyla güldüreceği için tatmin edici bir film olmuş. Fakat dönüp baktığımızda boş bir eğlenceliğin ötesine gidemediğini görüyoruz. Ve ister istemez diğer yerli komedi filmleriyle kıyasladığımızda hala bir Ata Demirer veya Cem Yılmaz filminin kalitesine ulaşamadığı sonucunu çıkarıyoruz. İki kereden fazla izlenmeyecek kadar ucuz ve kolay bir iş olduğunu bu gözlemler sonrasında fark etmek çok da zor değil aslında. Recep İvedik 4'ün tüm zamanların haftasonu rekorunu kırarak ilk üç gününde tam 1.641.474 kişiyle buluştuğunu hatırlatalım ve daha fazla kurcalamadan gülmek isteyen buyursun, afiyet olsun diyelim...
 
Filmin Notu: 6,9
Vizyon Tarihi: 21 Şubat 2014
Yapımı: 2014 - Türkiye
Tür: Komedi
Süre: 117 Dak.
Yönetmen: Togan Gökbakar
Oyuncular: Şahan Gökbakar, Arda Hacıoğlu, Gülşah Yanaş, Caner Tanrıverdi, Ece İncebay
Senaryo: Şahan Gökbakar, Togan Gökbakar
Yapımcı: Emrah Çoban
IMDB Notu: 3,6

    Yorumlar

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv